reklam
22 Ekim 2021 Cuma
Anasayfa > DERNEK-SENDİKA > Vezirköprülüler Derneğinden Edise Ziyaret

Vezirköprülüler Derneğinden Edise Ziyaret

18.04.2012 14:34 12 14 16 18 yazdır
Vezirköprü Derneğinin yeni Başkanı Recep Aslan,Vezirköprü'de yeni yönetimi ile Belediye Başkanı İ.Sadık Edis ve İlçe Kaymakamı Ozan Balcıya nezaket ziyaret gerçekleştirdiler.
Vezirköprülüler Derneğinden Edise Ziyaret

Başkan Edis,"Osmanlıyı şaha kaldıran ilçe"

Vezirköprü Derneğinin yeni Başkanı Recep Aslan,Vezirköprü'de yeni yönetimi ile Belediye Başkanı İ.Sadık Edis ve İlçe Kaymakamı Ozan Balcıya nezaket ziyaret gerçekleştirdiler.Aslan ziyarette yaptığı konuşmada,"Amacımız hemşehrilerimizde birlik ve beraberliğimizi sağlayıp, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak, yaşadığımız bölgenin de gelişmesi için çalışmaktır."dedi.

 2012 Vezirköprü yılı olacaktır

 Vezirköprülüler Derneğinin yeni yönetim kurulu üyeleri ilk ziyaretini Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis'e gerçekleştirdi. Ziyaretten memnun olduğunu dile getiren Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, Derneklerin çalışmalarını önemsediklerini ifade ederken dernekçiliğin gönül işi olduğunu söyledi. Başkan Edis, "Osmanlıyı şaha kaldıran ilçede olmaktan gurur duyuyorum. Vezirköpürülü olmaktan onur duyuyorum. Dernekler, kültürlerin yaşatıldığı, gelenek ve göreneklerin gelecek nesillere en doğru şekilde aktarıldığı kurumlardır. Vezirköprü Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde hemşeri derneklerimize verdiğimiz destekler devam edecektir. Kapılarımız her zaman açıktır." dedi.

SİZLER BİZİN GÜCÜMÜZSÜNÜZ

Bu yeni görev alan yönetimimizle hemşeri ruhu taşıyan çok değerli üyelerimiz ve Samsun’da ticari faaliyet yürüten Vezirköprülü esnaf ve iş adamlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde başaracaklarını söyleyen Dernek Başkanı Recep Aslan, Samsunda yaşayan Vezirköprülü hemşerilerimize sesleniyorum. Derneğinize sahip çıkmasını, gücümüze güç katmasını, gelip derneğimize üye olmasını istiyoruz.”dedi. Dernek Başkanı Recep Aslan,"Bu kutlu bir yol, bu yolda yorulmak yok. Bu yolda düşmek yok bu yoldan şartlar ne olursa olsun dönmek yok. Hak'ta ala dirliğimizi bozmasın birliğimizi dağıtmasın, bayrağımızı karartmasın, Türklüğün ömrünü daim etsin. Gönlümüzden vatan yüreğimizden sevgi kalbimizden inanç eksilmesin. Hemşerilerimizin varlığı bizim en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımızdır. Sizlerin bizim yanımızda olduğunuzu bilmek yolumuzu aydınlatan yegane ışık kaynağı olacaktır. Bizlere desteklerini veren İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum." dedi. Dernek Başkanlığına  Recep Aslan seçilirken; yönetim kurulu üyeleri  şöyle oluştu: Emin KARTAL, Hüseyin MADENUS , Alpay FİGEN, Aysu Ayşe ALTUĞ , Hüseyin ÖZTÜRK ten oluştu.Vezirköprülüler Dernek Başkanı Recep Aslan, kuruluş aşamasından bu yana kendilerine verdiği desteklerden ötürü Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis’e teşekkür etti.

Ramazan AKSOY


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri