reklam
20 Ekim 2021 Çarşamba
Anasayfa > SAMSUN HABER > Samsunlu Şair ve Yazarlar Kitaplığı oluşturuldu

Samsunlu Şair ve Yazarlar Kitaplığı oluşturuldu

16.09.2021 20:12 12 14 16 18 yazdır
Samsun Yazarlar Derneği, şehir kitaplığına Samsunlu yazar ve şairlere ait 300'ün üzerindeki kitabı bağışlayarak kitapseverlerin hizmetine sundu.
Samsunlu Şair ve Yazarlar Kitaplığı oluşturuldu

Samsunlu yazar ve şairlerin kitapları ile Samsun konulu kitaplar, şehir kitaplığında okuyucularını bekliyor.


Gazi İl Halk Kütüphanesinde Samsunlu şair ve yazarların kitaplarının yanı sıra Samsun konulu kitaplar da yer alıyor.


Samsun Yazarlar Derneği, şehir kitaplığına Samsunlu yazar ve şairlere ait 300'ün üzerindeki kitabı bağışlayarak kitapseverlerin hizmetine sundu.


İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal, şehrin hafızasını oluşturmak, şehre ruh ve kimlik kazandırmada Samsunlu yazar ve şairlerin büyük rol oynadığını söyledi. Mevcut bir şehir kitaplığı olduğunu ama bağışlarla kütüphanenin koleksiyonun genişlediğini belirten İpekdal, "Kıymetli bir hazineyi Samsun halkıyla buluşturduklarından dolayı Samsun Yazarlar Derneğine teşekkür ediyorum. Samsun'da bu kadar şair ve yazarın olduğunu, bu kitapları bir arada görmeden tahmin etmek biraz zor." dedi.


Bütün kütüphaneleri yaşayan bir kültür merkezine dönüştürmede kararlı olduklarını vurgulayan İpekdal, şunları kaydetti: "Kütüphanemizde bundan sonra imza günleri düzenleyeceğiz. Samsunlu vatandaşlarımızı kütüphanemizde bulunan şehir kitaplığı bölümünü ziyaret etmeye davet ediyorum. Bu yazarlar, şairler Samsun'da yazıyor, üretiyorlar ama kendi kalemlerimize sahip çıkmazsak bu marifet, iltifat görmemiş olur. Samsunlu hemşehrilerimizi Samsunlu yazar ve şairlerimizin eserlerini okumaya davet ediyoruz"


Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven de kitapların Samsun'un kültürel anlamda ne kadar zengin olduğunun göstergesi olduğunun altını çizerek, "Samsun'un tarihi, kültürü ve folklorunu yaşatacak olan bu kitaplardır. Samsun halkını kütüphanemize davet ediyoruz." dedi.


İpekdal, bağışlarından dolayı Seven'e plaket verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri