reklam
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Anasayfa > TARİH > Samsun Valiliği Nevruz Bayram Kutlamaları

Samsun Valiliği Nevruz Bayram Kutlamaları

21.03.2012 16:53 12 14 16 18 yazdır
Samsun Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Nevruz Bayramı kutlamaları hava muhalefeti nedeniyle spor salonunda yapıldı.
Samsun Valiliği Nevruz Bayram Kutlamaları
Samsun Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Nevruz Bayramı kutlamaları hava muhalefeti nedeniyle spor salonunda yapıldı.
Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen Nevruz Bayramı etkinliklerine Vali Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay İbrahim Yıldırım, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törenin başında izcilerin açtığı kermesi gezen Vali Aksoy ve protokol üyeleri demir dövdü.21 Mart Nevruz Bayramı’nın Orta Asya’dan Balkanlar ve Ortadoğu’ya kadar uzanan coğrafyada yıllardan beri kutlanılan bir bayram olduğunu ve doğanın uyanışı anlamına geldiğini belirten Vali Hüseyin Aksoy, “Başka Türk dünyası olmak üzere büyük bir coğrafyada Nevruz Bayramı’nı kutluyoruz. Bayramlar birlikteliğin, kardeşliğin ve dostluğun bir arada olması gereken günler.
Bu günlerde birbirimize daha sıkı bağlı olmaya çalışmalıyız. Bunu başardığımızda ülke, millet, toplum olarak çok daha ili noktaya taşınacağımız kesin” dedi.Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde düzenlediği şiir, kompozisyon, resim dallarında yarışmalarında birinci olan ilköğretim Sılanaz Boyraz, ilköğretim öncesi Sevda Akyüz ve ortaöğretim öğrencisi Yusuf Durkan’ın ödüllerini Vali Hüseyin Aksoy verdi.Nevruz Bayramı kutlamalarında OMÜ Halkoyunları Grubu tarafından yapılan gösterinin ardından, öğrenciler ve gazeteciler arasında halat çekme yarışması, öğrenciler arasında yumurta taşıma yarışması düzenlendi. Ayrıca Türkiye’de eğitim gören yabancı öğrenciler de mini bir konser verdi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri