reklam
22 Ekim 2021 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Okullarda fidan dikimi başlatıldı

Okullarda fidan dikimi başlatıldı

23.03.2012 21:07 12 14 16 18 yazdır
Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER'in talimatlarıyla 'Okullarımızı Ağaçlandıralım' kampanyası kapsamında fidan dikimi, Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'nde Samsun Valisi Hüseyin AKSOY'un ilk fidanı dikmesiyle il genelinde başlatıldı.
Okullarda fidan dikimi başlatıldı

Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER'in talimatlarıyla 'Okullarımızı Ağaçlandıralım' kampanyası kapsamında  fidan dikimi, Köksal Ersayın Anadolu Lisesi'nde Samsun Valisi Hüseyin AKSOY'un ilk fidanı dikmesiyle il genelinde başlatıldı.  

Vali Hüseyin AKSOY  yaptığı konuşmada, ”Bu gün ormancılık günü münasebetiyle düzenlediğimiz bu etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Ormancılık günü münasebetiyle İlimizde düzenlediğimiz etkinlikler çerçevesinde bu gün bu okulumuzun bahçesinde  fidan dikim törenini gerçekleştireceğiz. Dünya hızla değişiyor ve bu süreç içerisinde çevre tahribatı çeşitli nedenlerden dolayı az da olsa devam ediyor. Dünya nüfusunun hızla artması, hızlı kentleşme, sanayileşme ve özellikle çevre ile ilgili noktalarda bazı aksaklıklara da sebep olabiliyor. Bu bakımdan çevrede daha duyarlı olabilmek, emanet aldığımız çevreyi ve doğayı bizden sonraki kuşaklarımıza aktarabilmek bakımından özellikle herkesin duyarlı olması gerekiyor" dedi.

Fidan dikme törenine ayrıca;Garnizon Komutanı Tuğgeneral Melmet GÖKTAN, Vali Yardımcısı Osman Nuri ÇOBANOĞLU, İl Emniyet Müdürü Hulusi ÇELİK, Meteroloji 10.Bölge Müdürü Murat ASAR, Hayırsever İş Adamı Köksal ERSAYIN, Öğretmenler,öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri