VALİNİN JESTİ GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Sivas Valisi Salih Ayhan, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden satıcıyı, tezgahındaki tüm limonları satın aldıktan sonra evine gönderdi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden satıcıyı, tezgahındaki tüm limonları satın aldıktan sonra evine gönderdi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden satıcıyı, tezgahındaki tüm limonları satın aldıktan sonra evine gönderdi.

Vali Ayhan, kentte "tam kapanma" kapsamında alınan tedbirleri inceledi, uygulama yapan ekipleri denetledi.

Denetim sırasında Mevlana Mahallesi'nde, ihtiyacı nedeniyle sokakta limon satan kişiyle karşılaşan Ayhan, kısıtlamada evinde olması gerektiği uyarısında bulunduğu satıcının tezgahındaki bütün limonları aldı.

Ayhan, daha sonra satıcıyı evine gönderdi.

 İşte DEVLET ADAMLIĞI budur. SİVAS valisi sayın Salih AYHAN kısıtlamayı ihlâl eden limon satıcısı  bir vatandaşın bütün limonlarini SATIN ALDI ve evine gönderdi. Valinin bu davranışı büyük TAKDİR topladı. VALİ geçtiğimiz günlerde de VEFAT eden babasının CENAZE NAMAZINI BİZZAT KENDİSİ kıldırmıştı.  Allah RAZI olsun, Rabbim SAYILARINI çoğaltsın  inşallah.   Umarız bu davranış diğer YÖNETİCİLERE ÖRNEK olur.

Yönetici nasıl mı davranmalı. Buyrun;

Sivas Valisi  Sn Salih Ayhan, kısıtlamayı ihlal eden bir satıcının tezgahındaki tüm limonları satın alıp satıcıyı evine göndermiş. İşte takdir edilecek bir davranış ve olması gereken. Dilerim diğer yöneticilere de örnek olur, gönül almak gönül yıkmaktan daha güzel.


03.05.2021 09:42
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.