Samsunlu Yazarlar Kitap Fuarı açılıyor

Samsunda Samsunlu Yazar ve Şairlerin eserlerinden oluşan kitap fuarı açılacak. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Yazarlar Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan fuar 5–6 Haziran 2012 tarihleri arasında iki gün süreyle hal
Samsunlu Yazarlar Kitap Fuarı açılıyor

         Samsunda Samsunlu Yazar ve Şairlerin eserlerinden oluşan kitap fuarı açılacak. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Yazarlar Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan fuar 5–6 Haziran 2012 tarihleri arasında iki gün süreyle halka açık tutulacak.  Fuarda Samsun halkının Samsunlu Yazar ve Şairleriyle buluşmaları hedefleniyor.

         Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayelerinde başlatılan ‘Türkiye Okuyor’ kampanyasına Samsundan “Okumak İlkadımdır” projesiyle ses veren İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda okumayı teşvik ederek öğrenci yazar buluşmaları gerçekleştirmişti. Öğrenci yazar buluşmaları bu defa Samsun Yazarlar Derneği katkılarıyla düzenlenen Kitap Fuarıyla gerçekleşecek. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ve Samsun Yazarlar Derneği desteğiyle yapılacak olan fuara çok sayıda Samsunlu Yazar ve Şairler eserleriyle katılacak. Fuar süresince Yazar ve Şairler ayrıca kitaplarını imzalayıp söyleşilerde bulunacaklar. İl Özel İdaresi Kültür Sanat Galerisinde düzenlenecek olan Kitap Fuarı 5–6 Haziran 2012 tarihleri arasında iki gün süreyle halka açık tutulacak. Gelecek yıllarda da devam ettirilmesi ve geleneksel hale getirilmesi düşünülen fuara çok sayıda yazar ve şairin katılacağı bildiriliyor.

        Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven bu fuarın Samsun için önemli olduğunu ifade ederek; “ Gerek Samsunda gerekse Samsun dışında yaşayan Samsunun yetiştirdiği Yazar ve Şairlerimizi eserleriyle birlikte bir araya getirip Samsun halkıyla buluşmasını sağlamak bakımından bu fuarı önemsiyoruz. Kitap okumaya ve eser yazmaya teşvik anlamında ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu anlamda önemli adımlar atan İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Tüm yazarlarımızı ve vatandaşlarımızı fuara bekliyoruz” diyerek konuştu. 

 


16.05.2012 11:35
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.