SAMSUNLU ŞAİR VE YAZARLAR ANSİKLOPEDİSİ 10.BASKISI ÇIKTI

Samsunlu Şair ve Yazar Ali Kayıkçı 'Dünden Bugüne Samsunlu Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi'nin 10. Baskısını gerçekleştirdi.
Samsunlu Şair ve Yazar Ali Kayıkçı 'Dünden Bugüne Samsunlu Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi'nin 10. Baskısını gerçekleştirdi.

Dünden Bugüne Samsunlu Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi birinci baskısını 2013 yılında Samsun Yazarlar Derneği yayını olarak  yayınlanmıştı.

Kitapta Samsun Doğumlu şair ve yazarların yanısıra Samsunda görev yapmış, ikamet etmiş, Samsunla bağlantısı bulunan toplamda 794 adet şair ve yazar yer verildiği görülen eser 808 sayfadan oluşuyor.   

Eser Samsunun kültürel zenginliğini ortaya koyarken önemli ölçüde bir ihtiyaca da cevap verdiği görülüyor.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven: "Derneğimizin Şeref Üyesi de olan şair Yazar Ali Kayıkçı'nın 'Dünden Bugüne Samsunlu Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi' isimli eseri Samsunun kültür hayatında önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Kitaplık çapta esere imza atan yazarımızı büyük emekler vererek yayınladığı kitaptan dolayı  tebrik ve teşekkür ediyorum" dedi.

12.12.2020 13:32
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.