SAMSUN ANKARA HIZLI TREN 2013 TE

T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “Ankara – Samsun Hızlı Tren Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “Ankara – Samsun Hızlı Tren Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Yüksel Proje firması tarafından hazırlanan uygulama projeleri ile ilgili çalışmaların Nisan ayı içinde tamamlanması bekleniyor. Yetkililer, uygulama projelerinin Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne teslim edilmesinden sonra projenin TCDD’nin 2013 yılı yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulacağını kaydettiler. Gerekli onayların alınmasından sonra 2013 yılı içinde yapım ihalesine çıkılacak.

Projenin Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu’da Çevre ve Orman Bakanlığına teslim edildi. 284 kilometre uzunluğunda ve 14,5 metre genişliğine sahip olan demiryolu hattı üzerinde 54 adet köprü ve viyadük ile 21 adet tünel ve 5 adet istasyon yer alacak.

Ankara – Samsun hızlı tren sırasıyla Sungurlu, Çorum Merkez İlçe, Mecitözü, Merzifon, Samsun’un Havza İlçelerinden devam ederek Samsun Merkeze gelecek. Proje’nin 2017 yılında tamamlanması planlanıyor. Demiryolları için 30 Milyar dolar daha yatırım yapılacağı baz alındığında Samsunumuz da hak ettiği payı bu  yatırımlardan alacaktır.

            Halkımıza hizmetin en güzelini en hızlı bir şekilde ulaştırmanın  onurunu yaşadığımızı ifade etmek ister.Halkımıza Hayırlı olsun temennileirmi sunarım saygılarımla.

Yakup GÜVEN TCDD Satın alma Uzmanı03.04.2012 23:28
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.