Mustafa Demir Diş Hastanesini ziyaret etti

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, yeni binasında hizmet vermeye başlayan kendi alanında Türkiye’nin 5’inci, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde incelemede bulundu,
 Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, yeni binasında hizmet vermeye başlayan kendi alanında Türkiye’nin 5’inci,  Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde incelemede bulundu,
Milletvekili Mustafa Demir: Türkiye’nin 5. diş hastanesi Avrupa ile yarışıyor 

“Diş hastanesi mevcut kadrosu, hizmet kalitesi ve teçhizatıyla Avrupa’nın bir çok yerinde bulunmayan, modern bir hastane olarak örnek oluşturuyor”
Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, yeni binasında hizmet vermeye başlayan kendi alanında Türkiye’nin 5’inci,  Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. 
  Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, eski Mehmet Aydın Devlet Hastanesi’nin acil servis ve yataklı tedavi bölümlerinin yeniden dizayn edilmesinin ardından, 9 bin 335 metrekare kapalı alanda hizmet vermeye başladı. Kapasitesi, teknik imkanı ve tedavi olanakları artırılan Türkiye’nin 5’inci Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni milletvekili Mustafa Demir, beraberindeki AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya, AK Parti il başkan yardımcıları İrfan Kalyoncu ve İsmail Hut ile birlikte ziyaret etti. Başhekim Dt. Murat Bayrak, Başhekim yardımcısı Ayça Yöntem, hastane müdürü Ayhan Benli, tarafından karşılanan milletvekili Mustafa Demir, poliklinikleri ve servisleri gezerek bilgi aldı. Milletvekili Demir, hasta ve yakınları ile sohbet edip, geçmiş olsun dileklerini iletip, taleplerini dinledi. Sağlık Bakanlığı’nın Samsun’a güzel ve modern, teknik donanımı tam bir diş hastanesinin hizmet vermesini sağladığını ifade eden Demir, artık Türkiye’nin sayılı hastanelerinin Samsun’da yer aldığını vurguladı. 9 bin 335 metre kare kapalı alanda hizmet veren diş hastanesinin teknik alt yapısını ve poliklinik  sayısını artırdığını ifade eden milletvekili Demir, “Daha önce 50 olan diş ünite sayısı 80’e, 11 klinik sayısı 34’e, cerrahi müdahale odası birden 3’e çıkarıldı. Röntgen cihazı 4 adet idi, 8 oldu. Volimetrik Tomografi cihazı bölgede ilk defa Samsun’da kullanılmaya başlandı. Yeni 2 ameliyat hane, bir merkezi vakum ve oksijen sistemi birimi kuruldu.  Tüm diş uzmanlık ağız ve diş çene cerrahisi, çocuk diş hekimliği, endodonti, prototik diş tedavisi, dallarına ait klinik hizmetlerinin yeni hastanede verilmesi sağlandı” dedi.
  Sağlık alanın da Avrupa ile yarışır duruma gelindiğini, bir çok noktada ise Avrupa’da bulunmayan sağlık hizmetlerinin Türkiye’de verildiğini ifade eden Demir, “Diş hastanesi mevcut kadrosu, hizmet kalitesi ve teçhizatıyla Avrupa’nın bir çok yerinde bulunmayan, modern bir hastane olarak örnek oluşturuyor. Her türlü ağız, diş ve çene tedavisi hastanede yapılmaktadır. Özellikle ağız ve diş sağlığı konusunda duyarlılık oluşturulmaya çalışılırken, vatandaşların bu hizmetlere erişebilir olması çok önemliydi. Hastane hastalarına kısa sürede kaliteli hizmet vermektedir. Sağlık alanına yapılan yatırımların neticesinde vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerine daha rahat ulaşabilir hale gelmiştir” diye konuştu. Vatandaşlara gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda telkinde bulunan Demir, sağlanan tüm imkanların vatandaşlar için olduğunun unutulmaması gerektiğini de hatırlattı.


15.03.2012 21:53
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.