Camiler gerçek kimliğine kavuşacak

Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç Dr. Hayrettin ÖZTÜRK Cuma Namazı öncesi yaptığı vaazda camilerde bundan böyle merkezi sistemin kaldırıldığını söyleyerek bugün İkindi Ezanından başlamak üzere ezanlar merkezi sistemden okunmayacak dedi.

Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç Dr. Hayrettin ÖZTÜRK Cuma Namazı Büyük Camiiden son merkezi vaazını yaptı.

Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç Dr. Hayrettin ÖZTÜRK Cuma Namazı öncesi yaptığı vaazda camilerde bundan böyle merkezi sistemin kaldırıldığını söyleyerek bugün İkindi Ezanından başlamak üzere ezanlar merkezi sistemden okunmayacak dedi.

ÖZTÜRK konuşmasında merkezi sistemden okunan ezan ve yapılan vaazın Din Görevlilerini tembelliğe sevk ettiğini bundan böyle kendi görevlerini icra edeceklerini ifade ederek kimsenin bu konuda başkalarından tavassut beklememelerini yani ağabeylere veya bazı mercilere müracaat ederek bu konuda yardım istememelerini de hatırlattı.

Samsunun Hafız yetiştiren iller arasında geri kaldığını yapılacak çalışmalarla bunun aşmaları gerektiğini de anlatan ÖZTÜRK özellikle yetim çocuklarımızı bularak onlara Kur’an Kurslarımızda Hafızlık eğitimi vereceğiz. Peygamberimiz de bir yetimdi. Biz onun izindeyiz. Samsunluların hep güzel şeylere sahip çıktığı gibi bunlara da sahip çıkıp destek vereceklerinden kuşkum yoktur ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: www.samsunbulten.com

 


22.06.2012 21:04
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.