AHMET SEVEN: 'ANNELER YALNIZ DEĞİLSİNİZ'

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Diyarbakır'da evlatları hainler taarfından dağa kaçırılan annelerin direnişini desteklediklerini ifade ederek onlar yalnız değiller dedi.
AHMET SEVEN: 'ANNELER YALNIZ DEĞİLSİNİZ'


Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Diyarbakır'da evlatları hainler tarafından dağa kaçırılan annelerin direnişini desteklediklerini ifade ederek onlar yalnız değiller dedi.


Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven yaptığı açıklamada: 


"Evlatları PKK ve HDP’liler tarafından zorla dağa kaçırılıp terörist yapılan analar Diyarbakır’da ayağa kalktı. Parti önünde eylem yaparak terör örgütünün içyüzünü bir kez daha göstererek tüm dünyaya haykırdı. Evlatlarımızı geri getirin diyerek feryat eden anaların sesini herkes duydu.

Ancak PKK ve HDP sever Akademisyenler, sanatçılar, kalemşörler, sözde barış havarileri duymadı. Bunların yandaş basın kuruluşları da tek satırlık yer vermediler. Duymazdan ve görmezden geldiler. Biz bunların barıştan yana olmadıklarını biliyorduk.
Onlar bir kez daha bunu ispat ettiler.

Kaz dağlarına pikniğe gider gibi eyleme giden gittiği yeri çöplüğe dönüştüren samimiyetsiz gezi ruhluları hatırlayın. Gittikleri yeri pisliğe çevirerek dönmüşlerdi. İçlerinde kışkırtıcılık yapan sözde sanatçı ve siyasetçilerin villaları tespit edilince sus pus olmuşlardı. Bunların maksadının üzüm yemek olmadığını bilmeyen yoktur. Bunların ürettiği tek fidanı bulamazsınız. Havayı sislendirmeyi suyu bulandırmayı severler. Milli duyguları körelmiştir. Kimlerin adına çalıştıkları gün gibi aşikârdır.

Şimdi de Diyarbakır’daki evlatlarından koparılmış gözü yaşlı bağrı yanık anaları duymazdan geliyorlar. Niçin gidip orada eyleme katılıp eşlik etmiyorlar. Hadi bundan geçtik bir tane olsun beyanat dahi vermiyorlar. Haksızlık nerede ve kim tarafından yapılırsa yapılsın hayır demek insanlık görevidir.

Peki, Diyarbakırlı analara duyarsız kalanlar bırakın sınıfta kalmayı kendilerini ilgisizlik körlük ve sağırlıklarıyla deşifre etmişlerdir. Türk Milleti bunların ne değerde olduğunu biliyor. Bilmelidir de. Analar samimidir. Güçlüdür. Cesurdur. Evlatları karşısında acıyı bal eylerler. Ana yüreğini ezip geçecek bir güç yoktur. Ve PKK-HDP ve yandaşları bu gücün altında kalacak ezilecektir.

Biz teröre başkaldıran hainlere dersini veren anaların yanındayız.
Onlar yalnız değildir. Bu milletin kalbi onlarla birlikte atmaktadır" Dedi.

11.09.2019 23:17
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.