Abdurrahim Karakoç Bağlum'da defnedildi

Aburrahim Karakoç son yolcuğuna tekbirlerle uğurlandı. Dün tedavi gördüğü hastanade hayatını kaybeden büyük şair ve yazar Abdurrahim Karakoç Kocatepe Camii'nde kılınan namazın ardınan Bağlum'da bulunan Abdulhakim Avrasi Türbesinin bulunduğu mezarl
Aburrahim Karakoç son yolcuğuna tekbirlerle uğurlandı. Dün tedavi gördüğü hastanade hayatını kaybeden büyük şair ve yazar Abdurrahim Karakoç Kocatepe Camii'nde kılınan namazın ardınan Bağlum'da bulunan Abdulhakim Arvasi Türbesinin bulunduğu mezarlığa defnedildi.

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden şair ve yazar Abdurrahim Karakoç (80), Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Karakoç'un eşi Pakize, oğulları Enderhan ve Türk İslam, kızı Mihriban, kardeşleri, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, milletvekilleri, Karakoç'un akrabaları ve dostları katıldı. Karakoç ailesi, cenazeye katılanların taziyelerini cami avlusunda kabul etti. Karakoç'un yakınlarının da cenazenin başında Kur'an-ı Kerim okuduğu görüldü.

Cuma namazının ardından Karakoç'un cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı. Karakoç'un kültür ve edebiyat dünyasının çok güzel bir şairini, Rabbi'ne uğurlamak üzere toplanmış bulunduklarını belirten Görmez, "Yüce Rabbim kendisine rahmet eylesin. Baki kalan bu kubbede bir hoş seda imiş. O hepimizin yüreklerinde hoş sedalar bıraktı. Milletimizin dağarcığında çok güzel sözler kazandırdı. O sözleri, o kelimeleri hayatında da yaşayarak Rabbine yürüdü. Yüce Rabbim kendisine rahmet eylesin." dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından Karakoç'un naaşı tekbirler eşliğinde bir süre omuzlarda taşındı. Karakoç, Bağlum Abdulhakim Arvasi Türbesi'nin bulunduğu mezarlıkta toprağa verildi.


08.06.2012 22:01
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.