08 Mart 2021 Pazartesi
Anasayfa > SAMSUN HABER > KAVAK O ÖZELLİĞİYLE TÜRKİYE REKORUNU ELİNDE TUTUYOR

KAVAK O ÖZELLİĞİYLE TÜRKİYE REKORUNU ELİNDE TUTUYOR

16.10.2020 20:17 12 14 16 18 yazdır
Samsunun Kavak İlçesi her köyünde bir dernek bulunmasından dolayı Türkiye'de tek olma özelliğini elinde tutuyor.
KAVAK O ÖZELLİĞİYLE TÜRKİYE REKORUNU ELİNDE TUTUYOR
BU ÖZELLİĞİ İLE TÜRKİYE'DE TEK

KAVAK'IN HER MAHALLESİNDE BİR DERNEK VAR

Samsunun 21074 nüfuslu Kavak İlçesi her köyünde bir dernek bulunmasından dolayı Türkiye'de tek olma özelliğini elinde tutuyor. 

DERNEĞİ BULUNMAYAN KÖY/MAHALLE YOK

91 Köyü/Mahallesi bulunan ilçede hemen hemen her köyün kendine ait bir derneği bulunuyor. 

Derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu KA-DEF Kavak Dernekler Federasyonunda ise 60'ın üzerinde dernek üye olarak yer alıyor. 

Türkiye'de her mahallesinde dernek bulunan tek ilçe olma özelliğini elinde tutan Kavak'ta derneklerin yürüttüğü faaliyetler de dikkat çekiyor. 

Kavak Göçebe Mahallesi Derneği Başkanı Ahmet Seven Kavak İlçesinde bulunan bu özellik araştırılıp üniversitelerde tez konusu olarak ele alınmalı ve konuşulmalıdır. Bir ilçede her köyde kurulmuş bir derneğin arka planı gözardı edilmemelidir. STK lar hem çok sesliliğin hem de demokrasilerin önemli ölçülerinden birisidir. Bu ilçedeki hareketlilik yapılacak Sivil Toplum kuruluşları çalıştayı ile ele alınmalıdır, diyerek düşüncelerini dile getirdi. 

Etiketler : KAVAK STK TÜRKİYE
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri