reklam
22 Ekim 2021 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > İzmir Fuarında Samsun rüzgarı esti

İzmir Fuarında Samsun rüzgarı esti

14.04.2012 21:22 12 14 16 18 yazdır
Samsun İl Özel İdaresi, 12–15 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleşen ‘Organik Ürünler Fuarı’na katıldı.
İzmir Fuarında Samsun rüzgarı esti
“SAMSUN “2012 İZMİR ORGANİK ÜRÜNLER FUARINA DAMGASINI VURDU

 Samsun İl Özel İdaresi, 12–15 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleşen ‘Organik Ürünler Fuarı’na katıldı.

 Samsun’un organik üretimdeki bilgi, birikim, tecrübe ve bu sürecin sonunda oluşan ürünlerin sektöre ve kamuoyuna sunulduğu Fuarda, organik tarım üreticileri ürünleri ve ahşap sanat eserleri üreticiliği ürünleri olmak üzere birçok ürün sergilendi.

 Katılımcılar tarafından ilgi gören Samsun standı, İzmir Vali Vekili Ardahan Totuk, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, ETO Başkanı Atilla Ertem tarafından da ziyaret edildi. İzmir Vali Vekili Ardahan Totuk; Proje kapsamında üretilen ekolojik oyuncakların da gerek çocuklar için gerek sağlık için çok iyi düşünülmüş bir çalışma olduğunu kaydetti.

 Samsun İl Özel İdaresi ise Samsun’un adını ulusal boyutta duyurmak ve Samsun’u ekolojik tarım ve turizmiyle öne çıkarmak amacıyla katıldığı fuarda ziyaretçilere, Samsun’un Ekolojik Tarım ve Ekolojik Turizmde bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini, bu anlamda da uluslararası boyutta çalışabilecek firmalarının olduğunu anlattı. Fuarı ve standımızı ziyaret eden İzmir halkı da Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'a böyle bir stant kurduğundan dolayı teşekkürlerini sundular.

 Fuar süresince İl Özel İdaresi standında organik undan yapılan gözleme çeşitleri, Bafra Keşkeği, Çarşamba mısır ekmeği ve kıvratması, Manda yoğurdu, peyniri, ve kaymaklı lokumu ücretsiz olarak fuar ziyaretçilerine ikram edildi.

 Samsundan fuara; İl Genel Meclis Tarım Komisyonu Üyeleri, İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Adem KIZILKAYA, İl Özel İdaresi Bilgi İşlem Müdürü Ethem ÖZER, Samfad Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk SÖNMEZ, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü, Çarşamba Kaymakamlığı ve Çarşamba Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Çarşamba, Terme ve Fatsa Organik Fındık Üreticiler Birliği, Bafra manda üreticiler birliği, Organik Pazar Üreticileri, Ahşap sanat eserleri üreticisi, ekolojik oyuncak, tahta yürek, Ondokuzmayıs ilçesinden gözleme yapan ev hanımları katılım sağladı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri