reklamengel
15 Mayıs 2021 Cumartesi
Anasayfa > EKONOMİ > IMF Başkanı Lagarde: Türkiye'ye ihtiyacımız var

IMF Başkanı Lagarde: Türkiye'ye ihtiyacımız var

10.05.2012 20:09 12 14 16 18 yazdır
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, IMF Başkanı Christine Lagarde ile görüşme yaptı.
IMF Başkanı Lagarde: Türkiye'ye ihtiyacımız var
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, IMF Başkanı Christine Lagarde ile görüşme yaptı.

Çağlayan, Lagarde'ın Türkiye'nin bilhassa küresel krizde bir başarı hikayesi oluşturduğunu, Türkiye'nin bu başarısından son derece mutlu olduğunu ve bunu dünya ekonomisi adına önemli gördüğünü ifade ettiğini bildirdi.

IMF'NİN TÜRKİYE'YE İHTİYACI VAR

Çağlayan, ''IMF Başkanı'nın bana söylediği cümle aynen şöyle; 'Türkiye'nin IMF'ye ihtiyacı yok, IMF'nin Türkiye gibi güçlü bir ülkeye ihtiyacı var'' dedi.

Çağlayan, şu an için Türkiye'nin küresel krizden geçtiği bir ortamda bile IMF ile herhangi bir anlaşmaya ihtiyaç duymadığını ifade etti.

Ekonomi Bakanı Çağlayan sözlerini şöyle sürdürdü: ''Çıpamızı Türkiye çıpasına bağlamış olarak yolumuza devam etme konusunda kesin kararlıyız. Önümüzdeki dönemlerde IMF ile sadece para anlaşması değil, birçok alanda birçok başlık altında çok çeşitli anlaşmalar yapılabilir. Birçok ülke tarafından yapılıyor. Ama şu an için Türkiye'nin böyle bir şeye ihtiyacı yok.''

reklam
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri