reklam
22 Ekim 2021 Cuma
Anasayfa > TARİH > İl Özel İdaresinden alan belirleme çalışmaları

İl Özel İdaresinden alan belirleme çalışmaları

22.03.2012 10:33 12 14 16 18 yazdır
Samsun İl Özel İdaresi 1 ve 2 (a) grubu maden müracaatlarına kapatılacak alanların belirlenmesi için kolları sıvadı.
İl Özel İdaresinden alan belirleme çalışmaları
İL ÖZEL İDARESİ KORUMAYA ALINACAK BÖLGELERİ BELİRLİYOR

Samsun İl Özel İdaresi 1 ve 2 (a) grubu maden müracaatlarına kapatılacak alanların belirlenmesi için kolları sıvadı.

İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü tarafından Samsun’da koruma altına alınacak bölgelerin tespiti için bir toplantı düzenledi.

İl Özel İdaresi Konferans Salonunda İl Özel İdaresi İl Genel Sekreter Vekili Muzaffer Kayaoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantı, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Adem Kızılkaya ve Ruhsat Denetim Müdürü Ömer Pehlivan’ın sunumları ile devam etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun İl Özel İdaresi İl Genel Sekreter Vekili Muzaffer Kayaoğlu, “İl kapsamında madencilik faaliyetlerine kapatılacak alanlarla ilgili çalışma yapılıyor. Dikkat edilmesi gereken hususları değerlendirdik. Mevcut yerleşim alanları, park, bahçe, rekreasyon alanları, turizm, korunması gereken kültür ve tabiat varlıkları, milli parklar ve su havzası gibi alanlar, mevcut ağaçlandırma alanları, otoyollar, karayollarında madencilik faaliyetlerine kapatılarak ruhsatlandırma yapılamayacaktır” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonucunda koruma altına alınması kararlaştırılan alanlarda maden işletme ruhsatı verilmeyecek. Yapılacak bu yeni çalışmayla Tabii Varlıklar ve Kaynakların korunması hedefleniyor.


Toplantıya Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karayolları, İlçe Belediyeleri, Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri