reklam
22 Ekim 2021 Cuma
Anasayfa > DERNEK-SENDİKA > Gönül elçileri yol haritasında

Gönül elçileri yol haritasında

22.04.2012 00:24 12 14 16 18 yazdır
Samsun Televizyonu ekranlarında Kanal S "Ahmet Seven ile Yol haritası" programında Fakirleri Koruma derneği başkanı Adem Vural ile Yasemin Altun hizmetlerini ve çalışmalarını izleyicilerle paylaştı.
Gönül elçileri yol haritasında
Samsun Televizyonu ekranlarında Kanal S "Ahmet Seven ile Yol haritası" programında Fakirleri Koruma derneği başkanı Adem Vural ile Yasemin Altun hizmetlerini ve çalışmalarını izleyicilerle paylaştı.
Samsun’un fakir fukarası, garip gurebası yalnız, çaresiz ve sahipsiz değil mesajlarını verdiler. Görevimiz yardım etmek ve aracı olmaktır diyen Fakirleri Koruma Derneği Başkanı Adem Vural konuşmasında ,"İnsanları sevmek çok güzeldir. Toplumda huzur ve sükunun sağlanması, refahın paylaşılması ve yaygınlaşması, kültürel değerlerimizin ve maneviyatımızın yücelmesi, aile kurumunun ayakta kalması ve yozlaşmaması, yardım ve hizmetlerin gerçek ehline ulaşması için köprü insanlara, köprü kuruluşlara ihtiyaç olduğunu söyledi. Birileri ticaret yapacak, para kazanacak, birikim sağlayacak; birileri de önderlik ve aracılık yapacak, fakir ve fukaranın kapısına kadar gidip zenginlerimizin zekât ve sadakalarını onlara ulaştıracak. Veren de, aracı olanda sevapta ortaktır. Çünkü Peygamberimiz: “Eddâllü alel hayri kefaılihi” yani “hayra delalet eden yapan gibidir” buyurur dedi.

VEREN EL İLE ALAN ELİ BULUŞTURUYORUZ

Veren el ile alan elleri buluşturuyor ve Dinine sadık nesiller yetişmesi için mücadelemiz devam ettiklerine vurgu yapan Başkan Yardımcısı Yasemin Altun ise, Samsun ve ilçelerinde Fakir Fukara Aileleri ziyaret ederek, ev ev dolaşarak,  kendi eliyle gıda yardımında bulunarak, çocuklara oyuncak dağıttıklarını söyledi. Başkan Yardımcısı Yasemin Altun,  “Devletimiz her zaman fakir fukaranın ve yetimin yanındadır, bizler devlet olarak onlara sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz, bizim tek isteğimiz geleceğimiz olan çocuklarımızı iyi yetiştirmeniz, vatanına milletini seven, ahlaklı, devlet malını koruyan, saygılı, faydalı bireyler olarak yetişmesidir” dedi. Nitekim Peygamber'imiz,"Arzedemeyen kişinin ihtiyacını yetkili şahsa ulaştıran mü'minin Kıyamet Günü Allah ayaklarını Sırat üzerinden kaydırmaz." buyurarak da bu gerçeği açıklamıştır. Allah'ın Kitabı'ndan: "Sadaka, (zekât ve benzeri yardımlar) kendilerini Allah yoluna vakfeden fakirler içindir. Bunlar, rızk aramak için yeryüzünde dolaşamazlar. Durumlarını bilmeyen kimse, haya ve iffetlerinden dolayı onları zengin sanır. Sen onları yüzlerinden tanırsın. Onlar, insanlardan ısrarla dilenmezler. Harcadığımız her hayrı şüphesiz ki, Allah bilir."Biliyoruz ki Veren el, alan elden üstündür. Zira Peygamber'imizin buyurduğu gibi: "Veren el alan elden daha hayırlıdır." dedi. Fakir fukaranın kapısını tek tek çalıyoruz. Şeklinde konuşmasını tamamladı.

Ramazan AKSOY

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri