reklamengel
16 Mayıs 2021 Pazar
Anasayfa > SPOR > EFSANE GÜREŞÇİ TEVFİK KIŞ'IN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

EFSANE GÜREŞÇİ TEVFİK KIŞ'IN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

24.03.2021 21:16 12 14 16 18 yazdır
Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Tevfik Kış'ın ismi Ankara'da bir caddeye verildi. 2019 yılında hayatını kaybeden Türk güreşinin efsane ismi Tevfik Kış unutulmadı. Karar Ankara Büyükşehir Belediyesi İl Meclisince alındı.
EFSANE GÜREŞÇİ TEVFİK KIŞ'IN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ
TEVFİK KIŞ'IN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Türk güreşinin efsane ismi ölümsüzleştirildi.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Tevfik Kış'ın ismi Ankara'da bir caddeye verildi.
2019 yılında hayatını kaybeden Türk güreşinin efsane ismi Tevfik Kış unutulmadı.
Karar Ankara Büyükşehir Belediyesi İl Meclisince alındı.

Törende Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı Süreyya Yoğurtcu, Tevfik Kış'ın eşi, çocukları ile torunları da yer aldı. 

Türk Güreşinin Efsane isimlerinden ve Tevfik Kış'ın kadim dostu Ahmet Ayık'ta törende hazır bulundu. Törende yer alan Türkiye Güreş Federasyonu As Başkanı Süreyya Yoğurtcu, Tevfik Kış'ın Türk güreşi için bir efsane olduğunu belirterek: "Bu tip isimler kolay yetişmiyor. Artık Tevfik Kış'ın ismi de bu cadde de yaşatılacak. Bu kararın alınmasında büyük emeği olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş'e teşekkür ediyor Tevfik Kış'ı bir kez daha rahmetle anıyoruz" şeklinde konuştu.
reklam
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri