reklam
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Anasayfa > TARİH > Edincik kitabı basıldı

Edincik kitabı basıldı

15.03.2012 21:44 12 14 16 18 yazdır
Edincik Belediyesi tarafından, Bandırma’nın iki eski gazetecisi Önder Balıkçı ve Ahmet Pesen’e hazırlattırılan “Tarihin Nefesi, Doğanın Sesi” isimli belgesel kitap, baskıdan çıktı.
Edincik kitabı basıldı
 “Tarihin Nefesi, Doğanın Sesi Edincik” , alanında ilk

 Edincik Belediyesi tarafından, Bandırma’nın iki eski gazetecisi Önder Balıkçı ve Ahmet Pesen’e hazırlattırılan “Tarihin Nefesi, Doğanın Sesi” isimli belgesel kitap, baskıdan çıktı. 176 sayfadan oluşup, BANMAT A.Ş. tarafından birinci ofset kağıda basılan kitapta Edincik, tarihi, coğrafyası, tarihi dokusu, doğal güzellikleri, gelenek ve görenekleri, eski belediye başkanları, sanayi tesisleri, eski ve yeni geçim kaynakları, beldeye iz bırakanlar, Edincik’in ilçe özlemi, nostaljik fotoğraflar ve sporu ile her alanda, çok yönlü şekilde dile getiriliyor.

Kitabı kaleme alan gazeteci-yazarlar Önder Balıkçı ve Ahmet Pesen, Edincik Belediye Başkanı Mehmet Yağcı’nın isteği doğrultusunda kitabı, yaklaşık iki aylık bir çalışma sürecinde hazırladıklarını vurgularken, şunları söylediler:

“Başkanımızın, bu kitabı kısa bir süre içinde istemesi üzerine yoğun bir çalışma temposu içine girdik. İki aylık bir sürede, başarılı bir yapıtın ortaya çıkmasını sağladığımızı düşünüyoruz. Kitabın hazırlık aşamasında büyük desteklerini gördüğümüz Belediye Başkanı Mehmet Yağcı başta olmak üzere tüm belediye meclis üyelerine, belediye personeline ve kitaba katkı sağlayan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.”

Öte yandan, Edincik Belediyesi’nin, önümüzdeki günlerde düzenleyeceği toplantıyla kitabın tanıtımını gerçekleştirip, dağıtımına başlaması bekleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri