reklam
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Anasayfa > YEREL SEÇİM > Demirtaş, Samsun Tabipler Odasını ziyaret etti

Demirtaş, Samsun Tabipler Odasını ziyaret etti

22.03.2012 01:55 12 14 16 18 yazdır
Otopark sorunun bugünün sorunu olmadığı dile getiren Başkan Demirtaş," Yeni yapılacak olan mimari yapıların altlarına otopark yapma zorunluluğu getirdiklerini kaydetti.
Demirtaş, Samsun Tabipler Odasını  ziyaret etti
İLKADIM'DA YENİ MİMARİ YAPILARA OTOPARK ZORUNLULUĞU

Otopark sorunun bugünün sorunu olmadığı dile getiren Başkan Demirtaş," Yeni yapılacak olan mimari yapıların altlarına otopark yapma zorunluluğu getirdiklerini kaydetti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Tabipler Odası  ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Necattin Demirtaş'ı Tabipler Oda Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mithat Günaydın, Genel Sekreter Yusuf Köksal, Sayman Halit Bozkurt, Yönetim Kurul Üyesi Esmeray Mutlu Yılmaz karşıladı.

Samsun'un kanayan yarası otopark konusunu gündeme taşıyan Günaydın, Samsun'un en önemli sorunlarından birisi olan otopark sorununu Başkan Demirtaş' a anlattı.

KATLI OTOPARK ÖNERİSİ

Parkomat uygulaması ile ücret vermek istemeyen vatandaşların ara sokaklara kaçarak araçlarını gelişi güzel park ettiğini ve burada bir yığılmanın olduğunu dile getiren Günaydın, Samsun'un kanayan yarası olan otopark sorununa katlı otopark projesi ile neşter vurulabileceğini kaydetti.

OTOPARK ADINA ALINAN PARALAR BAŞKA KAYNAKLARDA KULLANILMIŞ

Otopark sorununun bugünün sorunu olmadığını bu sıkıntının geçmişten bugüne geldiğine dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Geçmiş yıllarda belediyelerin apartman sakinlerinden  otopark adına aldıkları paraları başka kaynaklarda harcama yaptıklarını söyledi.

Samsun'da artan araç sayısı ve park yerlerinin azlığı otopark sıkıntısını doğurduğunu ve bugün bu sorunun işin içinden çıkılamaz bir halde olduğunu ifade eden Başkan Necattin Demirtaş, " Samsun en eski yerleşim merkezi olması olan İlkadım ilçemizin nüfus yoğunluğu ve buna paralel olarak trafikteki araç  yoğunluğu otopark ihtiyacını doğurmuştur Bu kapsamda yeni yapılacak olan mimari yapıların altlarına otopark yapma zorunluluğu getireceğiz. Bu güne dek bu uygulamada geç kalınmasına rağmen biz bir adım attık " dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri