18 Haziran 2021 Cuma
Anasayfa > TARİH > Danıştaya tepki olarak atlet şort ve ponponlarını gönderecekler

Danıştaya tepki olarak atlet şort ve ponponlarını gönderecekler

30.04.2012 01:13 12 14 16 18 yazdır
Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ankara dışındaki illerde 19 Mayıs kutlamalarının yalnızca okullar ve öğrenciler arasında kutlanmasına ilişkin genelgesi hakkındaki yürütmeyi durdurma kararı aldı.
Danıştaya tepki olarak atlet şort ve ponponlarını gönderecekler
Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ankara dışındaki illerde 19 Mayıs kutlamalarının yalnızca okullar ve öğrenciler arasında kutlanmasına ilişkin genelgesi hakkındaki yürütmeyi durdurma kararı aldı

BİRİNCİ VAZİFEMİ YERİNE GETİRDİM

Danıştay'a başvurarak, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 19 Mayıs'ın başkent dışında sadace okullarda kutlanmasına ilişkin genelgesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı aldıran 25 yaşındaki Konyalı bilgisayar programcısı Alper Ayhan, "Milli bayramları coşkuyla kutlamak için Türk gençliği her zaman vazife başında olacak. Çünkü bu bizim birinci vazifemizdir. Ben de birinci vazifemi yerine getirdimdedi.

İLGİNÇ PROTESTO

Gündeme damgasını vuran bu gelişmelerin ardından Genç Siviller de sosyal medya üzerinden ilginç bir protesto kampanyası başlattı. Twitter sayfasından "Danıştay'a TÜRKİYE'nin HER YERİNDEN ATLET, ŞORT VE PONPONLARIMIZI gönderiyoruz" başlıklı bir kampanya başlattılar. Hatta Genç Siviller, bunun için özel bir afiş bile hazırladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri