11 Nisan 2021 Pazar
Anasayfa > YEREL SEÇİM > Çınarlık Belediyesine Engelli Merdiveni

Çınarlık Belediyesine Engelli Merdiveni

23.03.2012 18:47 12 14 16 18 yazdır
Çınarlık Belediyesi 'engelli merdiveni' yaptı, Dikbıyık Belediyesi örnek aldı. Samsun'da ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Soğuk, ''Belediyelerde engel olmamalı'' dedi,
Çınarlık Belediyesine Engelli Merdiveni

 AK Partili Mustafa Acar: Hepimiz engelli adayıyız, engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlı olalım...

BELEDİYELERDE ENGEL OLMAMALI

Çınarlık Belediyesi 'engelli merdiveni' yaptı, Dikbıyık Belediyesi örnek aldı. Samsun'da ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Soğuk, ''Belediyelerde engel olmamalı'' dedi, AK Partili Mustafa Acar'da, ''Hepimiz engelli adayıyız, engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlı olalım'' diye konuştu

AK Parti kurucu başkanlarından İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Acar, ekibiyle birlikte Çınarlık Belediye Başkanı Nihat Soğuk ile Dikbıyık Belediye Başkanı Kemal Ayan'ı ziyaret etti.

Ziyarette karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunulduktan sonra çalışmaları ile ilgili bilgi veren Çınarlık Belediye Başkanı Nihat Soğuk 'engelli vatandaşları' düşünerek Samsun'daki belde belediyelerde bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Belediyelerin tamamen kamuya açık olmasıyla birlikte bütün vatandaşların rahatlıkla istifade edebileceği yerler halinde olması gerektiğini savunan Başkan Soğuk, ''Özellikle engelli vatandaşlarımızın belediyesine çok rahatlıkla gelip gideceği bir düzeni hayata geçirdiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz'' dedi.

DİKBIYIK BELEDİYESİ ÖRNEK ALDI

Samsun geneline bakıuldığında belde belediyeler kapsamında 'engelli merdiveni' inşa eden ilk belediye olduklarını da savunan Soğuk, ''Bizden sonra belediye hizmet binası düşünen belde belediyelerimizin bu tabloyu örnek almasını arzu ediyoruz. Örnek alan belediye olarak, Dikbıyık Belediyesi'nin ismini verebiliriz. Yeni bir hizmet binası yapıyorlar. Bizim belediyemizde engelli vatandaşımıza göstermiş olduğumuz ilginin Dikbıyık Belediyesi'nce örnek alınması bizde güzel bir his oluşturdu'' diye konuştu.

ENGELLİ VATANDAŞLAR DÜŞÜNÜLMELİ

AK Partili Acar da belde belediyelerin hizmet kapsamında vatandaşları ön planda tutarak çalışması gerektiğini ifade etti. ''Çınarlık Belediyesi olsun, Dikbıyık Belediyesi olsun, bizim belediyelerimizdir'' diyen Acar, özellikle engelli vatandaşların yaşam kalitesini arıtabilmek adına yapılan çalışmaların büyük önem arz ettiğini kaydederek, ''Hepimiz engelli adayıyız. Ne yapıyorsak onları düşünerek yapmalıyız. Gerek yapısal gerekse de donanımsal olarak bu vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırabilmek adına partili arkadaşlarımla birlikte bu çalışmaların içinde yer alacağız'' ifadelerini kullandı.

ACAR'DAN SÜRPRİZ ZİYARET

AK Parti kurucu başkanlarından İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Acar, daha sonra ekibiyle birlikte Dikbıyık Belediye'sinin yeni hizmet binasına giderek Belediye Başkanı Kemal Ayan'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Çalışmaları yerinde gören Acar ve ekibi, başkan Ayan'dan bilgi aldı. Samsun'a yakışan bir belediye hizmet binasını inşa ettiklerini söyleyen Ayan, yerleşme aşamasında olduklarını anlatarak, ''Kaliteli bir hizmet için ne gerekiyorsa elimizi taşın altına sokacağız. Dikbıyık ve Samsun halkına ne yakışıyorsa onu yapacağız'' şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri