reklam
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Anasayfa > TARİH > Canike dev kütüphane kurulacak

Canike dev kütüphane kurulacak

08.03.2012 20:40 12 14 16 18 yazdır
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kitaplar milletlerin hafızalarıdır. Selçuklu şehri Samsun'a yakışır, en az 400 bin eserlik bir kütüphane kazandırmak istiyoruz" dedi.
Canike dev kütüphane kurulacak

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kitaplar milletlerin hafızalarıdır. Selçuklu şehri Samsun'a yakışır, en az 400 bin eserlik bir kütüphane kazandırmak istiyoruz" dedi.

Canik'i kültür ve eğitim şehri yapmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Osman Genç, kültür ve eğitim konusunda hassasiyetlerinin yüksek olduğunu belirterek, "Samsun'un tarihine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bunun için 'İlkçağdan Çumhuriyete Canik' adlı büyük kültür eserimizi çıkardık. Samsun'a yakışır, en az 400 bin eserlik bir kütüphane kazandırmak istiyoruz" diye konuştu.

Samsun Yazarlar Derneği (SAY-DER) Başkanı Ahmet Seven ve yönetim kurulu üyeleri Ali Kayıkçı, İsa Abanoz, Doğan Kan, İhsan İde ve Ramazan Yavuzarslan'ı ağırlayan Osman Genç, "Samsun Yazarlar Derneği ile kültürel alanlarda ortak çalışmalara her zaman hazırız. Şair ve yazarlarımızı önemsiyoruz. Tarihi yapanlar kadar yazanlar da önemlidir. Kitaplar milletlerin hafızalarıdır. Samsun'a yakışır bir kütüphane yaptırma aşamasındayız. Bu kütüphaneyi en az 400 bin eserden oluşturmak istiyoruz. Samsun Selçuklular şehridir. Şehrimizdeki tarihi ve kültürel dokuya sahip çıkıyoruz. İnsanımız için, insanlık için elimizden gelen gayreti göstermeye de devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Canik Belediyesi'nin kültürel hayata katkısını ve faaliyetlerini önemsediklerini belirten SAY-DER Başkanı Seven de, halka hizmet etmenin bir sanat olduğunu söyledi. Ziyaret sonunda Seven, Başkan Genç'e yazar Ali Kayıkçı'nın derlediği Samsunlu Şairler ve Yazarlar Ansiklopedisi ile birlikte dernek üyelerinin yazdığı kitapları takdim etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri