reklam
22 Ekim 2021 Cuma
Anasayfa > TARİH > Ahmet Sarı Lisesinde öğrenci yazar buluşması

Ahmet Sarı Lisesinde öğrenci yazar buluşması

26.04.2012 16:52 12 14 16 18 yazdır
Ahmet Sarı Lisesi Lisesinde “Okulumuz Okuyor” projesi çerçevesinde kitap ve önemi konulu bir konferans gerçekleştirildi. Konferansa Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven ve Yönetim Kurulu Üyesi Edebiyat Öğretmeni İsa Abanoz katıldı.
Ahmet Sarı Lisesinde öğrenci yazar buluşması
AHMET SARI LİSESİ OKUYOR

Samsun İlkadım Ahmet Sarı Lisesi Lisesinde “Okulumuz Okuyor” projesi çerçevesinde kitap ve önemi konulu bir konferans gerçekleştirildi. Konferansa Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven ve Yönetim Kurulu Üyesi Edebiyat Öğretmeni İsa Abanoz katıldı. Konferans öncesi Okul Müdürü Mehmet Aksoy’un takdim konuşmasının ardından İlkadım Milli Eğitim Şube Müdürü S. Ahmet Sulubeyin yaptığı bir sunum konuşması ile başladı.

Seven kitap okumanın önemini vurguladığı konuşmasında; “Toplumların kültür seviyesi okuduğu kitapla ölçülür.  Bu anlamda kitap insan olmanın da ölçüsüdür. Herkes insan olarak doğar, ancak kitaplarla insan olmanın erdem ve değerine kavuşurlar. Kitap okumayı ihmal eden toplumlar bir süre sonra birbirlerinin canına okumaya başlarlar. Milletlerin ekonomik, sosyal ve huzur anlamında aradıkları refahın yegâne kaynağı kitaptır. Kitap okuyan toplumlarda birbirlerinin hak ve hukukuna daha çok saygı gösterdiklerini görüyoruz” dedi. Maharetin hırsıza karşı kaliteli kilit geliştirmek değil hırsızlık yapmayan kaliteli insan yetiştirmek olduğuna da değinen Seven böyle anlamlı bir projeyle yazar öğrenci buluşmasını sağlayan okul yetkililerine de teşekkür etti.

Daha sonra konuşma yapan İsa Abanoz’da kitap okumanın öğrencilerin her alandaki başarısını artırdığını, onları hayata daha iyi hazırlayarak kendilerine olan güveni artırdığına dikkat çekti.

Konferanstan sonra İlkadım Milli Eğitim Şube Müdürü S. Ahmet Sulubey, okul Müdürü Mehmet Aksoy, Müdür yardımcısı Hasan Doğan, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven ve Yönetim Kurulu Üyesi Edebiyat Öğretmeni İsa Abanoz okul kütüphanesini gezdiler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri