reklamengel
16 Mayıs 2021 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > İL GENEL MECLİSİ MİKRO KREDİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

İL GENEL MECLİSİ MİKRO KREDİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

29.03.2012 20:39 12 14 16 18 yazdır
İl Özel İdare Meclis ve Encümen karar Takip Komisyonu, Mikro Kredi Projesi kapsamında Samsun'da yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
 İL GENEL MECLİSİ  MİKRO KREDİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

 İL GENEL MECLİSİ  MİKRO KREDİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

İl Özel İdare Meclis ve Encümen karar Takip Komisyonu, Mikro Kredi Projesi kapsamında Samsun'da yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Mikro kredilerin kullanımı hakkında ilçeler bazında araştırma, 2012 yılına kadar dönüşümü ve kredi verilen kişi sayısı, müracaat sayıları, verilen kredilerin yeterli olup olmadığı, ilçe başvuru sayısı, mikro kredi bütçesine ayrılan ödeneğin ne kadar olduğuna dair İl genel meclisine verilen önerge üzerineçalışma başlatan İl Genel Meclisi  İl Özel İdare Meclis ve Encümen karar Takip Komisyonu mikro kredi alan kişilerle görüşererek,  yapılan eğitim çalışmalarını yerinde inceledi.  

Proje kapsamında verilen kredilerin İl Özel İdarelerinden aktarılan kaynakla sağlandığını belirten  İl Özel İdare Meclis ve Encümen karar Takip Komisyonu Başakanı Kaşif Aksoy  "Samsun İl Özel İdaresi'nin maddi manevi destekleriyle Samsun'da yürütülen Mikro Kredi Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların yüzde yüz başarıyla sürdürüldüğünü görmekteyiz. Hayatın her alanında geleceğin inşa edilmesinde kadınların söz sahibi olmak istediğini gördüklerini söyledi.

3 yıllık süreçte 850 nin üzerinde kadına ulaşıldığını belireten aksoy mikro kredi saha çalışanları kapsamında  beşer kişi bir araya gelerek kredi kullanan ev kadınlarımızının aldıkları kredileri çok küçük taksitlerle geri ödeyerek birlikte başarıya ulaştıklarını ve bizlere  Mikro Kredi vererek, bu imkânı tanıyan herkese teşekkür dileklerini iletti.

İl Özel İdare Meclis ve Encümen karar Takip Komisyonu yaptığı incelemeler doğrultusunda hazırlanacak olan komisyon raporu Nisan Ayı il genel meclisi toplantılarında görüşülecek.

 

 

 

 

reklam
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri