reklam
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Anasayfa > YEREL SEÇİM > Canik, eğitime yatırımda lider

Canik, eğitime yatırımda lider

29.03.2012 00:17 12 14 16 18 yazdır
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eğitime yapılan yatırımın, geleceğe tutulan ışık gibi olduğunu belirterek, eğitime en fazla yatırım yapan belediyenin Canik olduğunu söyledi
 Canik, eğitime yatırımda lider

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, eğitime yapılan yatırımın, geleceğe tutulan ışık gibi olduğunu belirterek, eğitime en fazla yatırım yapan belediyenin Canik olduğunu söyledi

Eğitim alanında yapılan yatırımlarla Canik'i geleceğe taşıdıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Eğitime yapılan yatırım, geleceğe tutulan ışık gibidir. Biz de bunun farkında olarak eğitimi önemsiyoruz. Eğitime en fazla yatırım yapan yerel yönetim Canik Belediyesidir" dedi.

ANLAMLI PROJE
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Okullar Hayat Olsun" Projesi protokol töreni Meşe Kültür Tesisleri'nde düzenlendi. Törene Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kadri Bektaş ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

KALİTELİ GELECEK İÇİN
Protokol imzası öncesi konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kaliteli eğitimin kaliteli gelecek anlamına geldiğini ifade ederek, "Canik Belediyesi olarak önceliğimiz her zaman eğitim oldu. Eğitime yapılan yatırımların meyvesi geç toplanıyor, ancak biz eğitimi asla arka plana atmadık. Canik'te hiç bir yerde göremeyeceğiniz şekilde eğitim yatırımı yapılmıştır" dedi.

TEKNOLOJİK YATIRIM
Samsun'a Canik Başarı Üniversitesi'ni kazandırdıklarını, bunun yanında en az 2 üniversitenin daha altyapısını hazırladıklarını belirten Başkan Genç, "Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için. Canik'e 8 yılda 14 yeni eğitim yuvası kazandırdık. Samsun'un eğitimdeki bütün sorunlarını çözecek altyapıyı Canik'te hazırladık. Okullarımızın bahçe, duvar, ağaçlandırma, engelli rampası, bekçi kulübesi, boya, sıva gibi fiziki eksiklikleriyle yakından ilgilendik, şimdi ise kütüphane ve teknolojik eksiklikleri gideriyoruz" diye konuştu.

GELECEĞİN CANİK'İ
Canik Belediyesi olarak yaptıkları eğitim ve kültür yatırımlarıyla gurur duyduğunu vurgulayan Başkan Genç, "Canik Anaokulu ve Akıl Küpü Etüt Merkezi, Gençlik Merkezi, 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, Canik Kültür Merkezi, Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi gibi yatırımlarımız, geleceğin Canik'ini oluşturmada önemli rol oynamaktadır. Eğitime olan desteğimiz her zaman sürecektir. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, okullarımızla birlikte çok daha güzel işler başaracağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

GENÇ'E TEŞEKKÜR
Eğitimin bir toplumun can damarı olduğuna işaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Alican Usta da, Canik'te eğitime yönelik yapılan yatırımların göz kamaştırdığını söyledi. Usta, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Okullar Hayat Olsun projesini önemsediğini de dile getirdi. Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu ise konuşmasında, Canik Belediyesi tarafından eğitime yönelik yapılan hizmetleri slayt eşliğinde katılımcılara anlatırken, Başkan Osman Genç'e de teşekkür etti.

İMZALAR ATILDI
Konuşmaların ardından, okulların ağaçlandırılmasını, hafta sonlarında, tatillerde, ders bitiminde düzenlenecek faaliyetlerle ve sosyal etkinliklerle okulların vatandaşlara açılmasını amaçlayan "Okullar Hayat Olsun" projesinin protokol imzaları atıldı.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri