30 Eylül 2020 Çarşamba
Anasayfa > SAMSUN HABER > YAZAR SEVEN'DEN KAVAK MÜFTÜSÜ BELEN'E ZİYARET

YAZAR SEVEN'DEN KAVAK MÜFTÜSÜ BELEN'E ZİYARET

23.06.2020 19:35 12 14 16 18 yazdır
Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Amasya İli Göynücek İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta iken Kavak İlçe Müftülüğüne atanan Yakup Belen'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Diyanet-Sen Kavak İlçe Temsilcisi İlhan Özkan'da eşlik etti.
YAZAR SEVEN'DEN  KAVAK MÜFTÜSÜ BELEN'E ZİYARET

YAZAR SEVEN'DEN  KAVAK MÜFTÜSÜ BELEN'E ZİYARET


Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Amasya İli Göynücek İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta iken Kavak İlçe Müftülük görevine atanan Yakup Belen'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarete Diyanet-Sen Kavak İlçe Temsilcisi İlhan Özkan'da eşlik etti. 


Araştırmacı-Yazar Ahmet Seven Kavak İlçe Müftüsü Yakup Belen'e Yaşar Doğu'nun hayatı isimli imzalı kitabını hediye etti.


Belen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Seven'e teşekkür etti. 


Müftü Yakup BELEN kimdir?


1971 yılında Ordu İlinin Aybastı İlçesinde dünyaya geldi. İlkokulu ve hafızlığını köyünde tamamladı.1993 yılında Aybastı İmam Hatip Lisesini bitirip aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı.1998 yılında ilahiyattan mezun oldu.1999 yılında askerliğini kısa dönem olarak yaptı.2001 yılında Samsun ili Kavak ilçesinde imam-hatip olarak göreve başladı.2002 yılında ihtisas kursunu kazanıp Trabzon Akçaabat Darıca Eğitim Merkezinde ihtisasa başladı. Mart 2005 tarihinde ihtisas kursunu bitirip Ordu ili Çatalpınar ilçesine Vaiz olarak atandı.2011 yılında Samsun ili Kavak ilçesine tayin oldu. Müftülük sınavını kazanarak Kars ili Kağızman ilçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. Kağızman' da 9 Nisan 2013 -19 Aralık 2016 tarihleri arasında görev yaptı.Son olarak Amasya İli Göynücek İlçe Müftüsü iken Kavak İlçe Müftüsü olarak atanmıştır. Yakup Belen, evli iki çocuk babasıdır.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri