18 Eylül 2020 Cuma
Anasayfa > TARİH > Vali Yardımcısından Önemli Kitap

Vali Yardımcısından Önemli Kitap

31.05.2012 18:56 12 14 16 18 yazdır
Samsunda 5–6 Haziran 2012 tarihleri arasında İl Özel İdaresi Kültür Sanat Galerisinde sergilenecek olan Samsunlu Yazar ve Şairlerin kitapları arasında Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç de “Ateş Hattında” isimli kitabı ile yer alac
Vali Yardımcısından Önemli Kitap
Samsunda 5–6 Haziran 2012 tarihleri arasında İl Özel İdaresi Kültür Sanat Galerisinde sergilenecek olan Samsunlu Yazar ve Şairlerin kitapları arasında Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç de “Ateş Hattında” isimli kitabı ile yer alacak. Yazar okur buluşması amaçlanan etkinliğe yaklaşık 55 yazar eserleriyle birlikte katılacak

Ateş Hattında isimli kitap "Beytüşşebap Kaymakamının PKK ile Mücadele Günlüğü" yazılarından oluşuyor. 

Kitabın takdim yazısında M. Taner Genç: “Güneydoğu illerimizde görev yapan bazı emekli askerler PKK ile mücadele konusunda yaşadıkları deneyimleri anlatan kitaplar yazdılar. Fakat devletin idari makamlarından şimdiye kadar böyle bir girişimde bulunan olmadı. Terör ve terörle mücadele sanki askerlerimize ihale edilmiş gibi. Çünkü devletin en yetkili idare makamları konuşmaları gereken yerde susuyorlar.

PKK terör olaylarının zirvede olduğu 1993–1995 yılları arasında Şırnak Beytüşşebap kaymakamı olarak görev yaptım. Görevde bulunduğum sıralar bölgemizde yaşanan Kürtçülük akımını ve buna bağlı olarak ortaya çıkan PKK terörünün nedenlerini bir kaymakam gözüyle tetkik ettim. Bu kitapta özellikle örgütün silahlı kadroları ile güvenlik güçlerimiz arasında devam eden mücadelede uygulanan strateji taktik ve yöntemleri inceleyerek terörün şimdiye kadar neden önlenemediği konusundaki düşüncelerimi açıkladım.

Aynı zamanda yöre halkına, Türk Devletinin kanatları altında olduklarını ilgi şefkat ve muhabbetle hissettirmek gerekiyor. Tehlikenin tam ortasındaki mahrumiyet bölgelerine “Ben devletim devlet her yere her saatte gider” düsturuyla ulaşmak gerekiyor” diyor.

www.samsunbulten.com (Özel)

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri