01 Ekim 2020 Perşembe
Anasayfa > YEREL SEÇİM > ÜN: ,İstiklal Marşı ebedileşti
ÜN: ,İstiklal Marşı ebedileşti

ÜN: ,İstiklal Marşı ebedileşti

12.03.2012 23:23 12 14 16 18 yazdır
Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un, büyük fedakarlıklarla kazanılan istiklal mücadelesini muhteşem mısralarıyla İstiklal Marşı'nda ebedileştirdiğini belirtti. İstiklal Marşı'nın, milletimizin hissiyat ve heyecanı

Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un, büyük fedakarlıklarla kazanılan istiklal mücadelesini muhteşem mısralarıyla İstiklal Marşı'nda ebedileştirdiğini belirtti. İstiklal Marşı'nın, milletimizin hissiyat ve heyecanı ile ruh halinin tercümanı olduğunu söyledi.
 
MİLLİYET VE HİSSİYAT HAT SAFHADA

Başkan Ün, İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümünü millet olarak duygu birliği içinde kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Toplumu oluşturan bireylerin vatan ve bağımsızlığa olan sevgilerinin İstiklal Marşı'nı oluşturan mısralarda yer aldığını ifade eden Ün şunları söyledi."Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un, büyük fedakarlıklarla kazanılan istiklal mücadelesini muhteşem mısralarıyla İstiklal Marşı ile ebedileştirmiştir. İstiklal mücadelemizin ölümsüz destanı, bugün de milletimizin ortak sesi olmaya devam etmektedir. Milli Marşımız, tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak İstiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi vesika niteliğindedir. İnanıyorum ki, milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu duygu birliğini dinmez bir coşkuyla sonsuza kadar muhafaza edeceğiz. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yıl dönümünü kutluyor, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, Türk milletinin hür yaşama iradesinin tesisi için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyorum."
Ramazan AKSOY

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri