26 Şubat 2020 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > SÜLEYMANCILAR NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

SÜLEYMANCILAR NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

01.03.2019 13:40 12 14 16 18 yazdır
Süleymancılar cemaatinin bir toplantısında İslam itikadı ile taban tabana zıt düşen skandal mesajlar verildi. Cemaat imamı, kalabalık bir gruba yaptığı konuşmada, cemaatin tartışmalı lideri Alihan Kuriş'e uhrevi güçler atfederek, cemaati emirlere uymamala
SÜLEYMANCILAR NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Süleymancılar cemaatinin bir toplantısında İslam itikadı ile taban tabana zıt düşen skandal mesajlar verildi. Cemaat imamı, kalabalık bir gruba yaptığı konuşmada, cemaatin tartışmalı lideri Alihan Kuriş'e uhrevi güçler atfederek, cemaati emirlere uymamaları halinde "yanmakla" tehdit etti! İmam Mustafa Pamuk bu sözlerime Kur'an-ı Kerim'i de alet etti!


Saygın İslam alimi Süleyman Hilmi Tunahan'ın kurucusu olduğu ve günümüzde tartışmalı şekilde Alihan Kuriş'in liderlik yaptığı Süleymancılar cemaati yeni yönetimi ile her geçen gün itikaden batıla sürükleniyor.


Kalabalık bir grubun katıldığı cemaat toplantılarından birinde cemaatin mevcut lideri Alihan Kuriş hakkında yine skandal ifadeler kullanılarak, Kuriş'e atfedilen uhrevi güçler üzerinden cemaat mensupları tehdit edildi!


Süleymancıların imamlarından Mustafa Pamuk konuşmasında, Alihan Kuriş'i "Emir'ul Mü'minin" olarak tanımlayarak İsrâ Suresi 71. Ayet'e atıf yaptı.


Cemaate, Kıyamet Günü Sırat Köprüsü'nü Alihan Kuriş ile birlikte geçebilecekleri mesajını veren Pamuk, "Bizi Hazretimize, hazretimizle birlikte Resulullah'a, Resulullah'la beraber cennete, Cemâl-i İlâhî'ye bizim gitmemize sebep olan zat Emir'ul Mü'minin olan abimizdir." ifadelerini kullandı.

Süleymancılar İmamı bununla da yetinmedi, cemaati ahiret azabı ile tehdit ederek, Alihan Kuriş'in emirlerin uyulmaması halinde "yancaklarını" söyleyerek gözdağı verdi.


Süleymancılar İmamı Pamuk konuşmasında İslam itikadı ile taban tabana zıt düşen şu skandal ifadeleri kullandı;


"Ayeti kerime okuyacağım Cenabı Hak Kuran'ı Kerim'de... (yanlış okursam hafızlar düzeltsin) neyse... Ben manasını söyleyeyim; "O gün kabrinden kalkan insanlar imamları ile beraber huzura gidecek."(1)


Buradaki imam, caminin imamı değil, cami imaları paçalarını kurtarsın onlara yeter, buradaki imam Emir'ul Mü'minin olan insan. Abimiz, Emir'ul Mü'minin abimizdir. Abimiz bizi o gün, sen de gel, sen de gel, sen de...


O gün davet olunur, bütün insanlar. kiminle davet olunur imam... Önderleri ile tabi oldukları zat, ehli kültür imamı kimse onun peşine düşecek, munafıkların imamı kimse munafıklar onun peşine düşecek, İmâm-ı Rabbânî evlatları da Alihan Bey abimizin peşine düşecek. Peki Alihan Bey abimiz nereye götürecek bizi? Söyleyin bakalım nereye götürecek bizi.


Hazretimizin yanına götürecek bizi. Değil mi? Peki Hazretimiz nerede olacak? Sırat Köprüsü'nün öbür tarafında!


O sancağını dikmiş, evlatlarını sancağının altında beklerken Emir'ul Mü'minin olan zatın peşinden İmâm-ı Rabbânî evlatları Emir'ul Mü'minin ile beraber Hazretimizin huzuruna varacaklar. Allahımız hepimize nasip eylesin.


Onun için bizi Hazretimize, hazretimizle birlikte Resulullah'a, Resulullah'la beraber cennete, Cemâl-i İlâhî'ye bizim gitmemize sebep olan zat Emir'ul Mü'minin olan abimizdir.


Dün Ahmet Bey abimizde, evvelki gün Kemal Bey abimizdi. Bugün Alihan Bey abimizdir. Bunun için değerli kardeşlerim sakın ha, abimizden bir emir gelirse acaba yapalım mı yapmayalım mı derseniz ben bir kaba tabir kullanacağım. Yandınız, yandınız! Allah, affetsin."


SIK SIK BENZER AÇIKLAMALAR YAPILIYOR

Öte yandan, daha önce de Alihan Kuriş'in neredeyse "nebi" ilan edildiği ve İslam alimlerinin ve Diyanet'in büyük tepkisini toplayan konuşmalar ortaya çıkmıştı.

Bu nedenle, Alihan Kuriş'e, önderliğindeki Süleymancılar cemaati mensuplarını batıla sürüklediği eleştirileri getirilmişti.


NOTLAR:

1- "Bir gün bütün insanları imamlarıyla çağıracağız, artık onlardan her kimin kitabı sağ eline verilirse işte onlar kitaplarını okurlar ve onlar bir zerre kadar bile zulme uğramazlar."... İsrâ Suresi 71. Ayet'e atfen.

2- Müminlerin emîri. İslam tarihinde Hz. Ömer'den itibaren devlet başkanlarına verilen ünvan. Hz. Muhammed (S.A.V.)'in vefâtından sonra ilk olarak ikinci halife Hz. Ömer (582-644 M.) için kullanılmıştır. / SuperHaber


Etiketler : SÜLEYMANCILAR
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri