04 Ağustos 2020 Salı
Anasayfa > YEREL SEÇİM > STK larla dostluk köprüsü kuruyoruz

STK larla dostluk köprüsü kuruyoruz

24.05.2012 16:00 12 14 16 18 yazdır
STK'ların ve hemşehri derneklerinin toplumun kanaat önderleri olduğunu dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hizmette çok sesli düşündüklerini ifade etti.
STK larla dostluk köprüsü kuruyoruz
 STK'ların ve hemşehri derneklerinin toplumun kanaat önderleri olduğunu dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hizmette çok sesli düşündüklerini ifade etti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Giresun-Alucralılar ve Çarşambalılar derneklerini ziyaret etti.  Ziyaretten duydukları memnuniyetlerini ifade eden Giresun Alucralılar Dernek Başkanı Ömer Pamuk ve Çarşambalılar Dernek Başkanı Dr. Selçuk Dündar, kendilerine yapılan bu tür ziyaretleri önemsediklerini ifade etti.

Hemşehri dernekleri ve meslek odalarına yönelik ziyaretlerine sürdüren Başkan Necattin Demirtaş, ziyaretlerde memnuniyetle karşılanıyor. STK'ların görüş ve fikirlerine hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Başkan Demirtaş, Göreve geldikleri günden bu yana katılımcı yönetim anlayışını kendilerine ilke edindiklerini ifade etti. Toplumun genelini ilgilendiren hizmet ve projelere ağırlık verdiklerini söyleyen Başkan Demirtaş, " Kentin sosyal değişiminde yöresel kültürlerin rolünün büyük olduğunu biliyoruz. Hemşeri dernekleri de bir sivil toplum örgütü olarak yönetimde söz sahibi ve yöresel dayanışmayı amaçlayan kenetlenmelerdir. Biz de İlkadım Belediyesi olarak, ilçemizin kalkınması ve daha çağdaş hale gelmesi amacıyla bu tür yapılarla olan ilişkilerimizi her zaman önemsiyoruz. Hemşehri derneklerimizle bir araya geliyor ve ilçemizin dolayısıyla halkımızın isteklerini, sıkıntılarını paylaşıyoruz. Hemşehri dernekleri ile dostluk köprüsü kuruyoruz. " dedi.

Belediye olarak  hemşeri önemsediklerini belirten Demirtaş, Hemşehri derneklerinin sorunlarının çözümü noktasında etkin rol oynayan birliklerimizi, kendi geleneklerini, örf adetlerini gelecek kuşaklara aktarmak ve yaşatmak isteyen sivil toplum örgütlerini çok önemsiyoruz” diye konuştu.

İlkadım Belediyesi Meclis Üyeleri Sezai Onaran, Bahri Çakır, Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç ve Halkla İlişkiler Danışmanı Yalçın Eğribel katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri