03 Ağustos 2020 Pazartesi
Anasayfa > YAŞAR DOĞU > 'SİZ SPOR BAKANI İSENİZ, BEN DE YAŞAR DOĞU'YUM'

'SİZ SPOR BAKANI İSENİZ, BEN DE YAŞAR DOĞU'YUM'

05.11.2019 10:53 12 14 16 18 yazdır
Bakan bir türlü randevu vermiyor, Yaşar hocayı sallıyor ve oyalıyor. Âmâ Yaşar hoca iki gün boyunca yanında şampiyonlarla, bakanlığa gidip saatlerce bekliyor.
'SİZ SPOR BAKANI İSENİZ, BEN DE YAŞAR DOĞU'YUM'

'SİZ SPOR BAKANI İSENİZ, BEN DE YAŞAR DOĞU'YUM'


Milli Güreşçi Mithat Bayrak’ın yeğeni anlatıyor:


''Olimpiyat şampiyonu'' rahmetli dayım ''Mithat Bayrak’ın dilinden dinlemiştim.


Sene 1960 Roma olimpiyatlarından gelinmiş malum ''ihtilal'' zamanları derken iki kez olimpiyat şampiyonu olan Mithat Bayrak ve Mustafa Dağıstanlıyı alıp, o zamanın spor bakanının yanına, şampiyonlara, bir maaş veya ödül bağlatmak umuduyla çıkmışlar. Bakan bir türlü randevu vermiyor, Yaşar hocayı sallıyor ve oyalıyor. Âmâ Yaşar hoca iki gün boyunca yanında şampiyonlarla, bakanlığa gidip saatlerce bekliyor. 


Üçüncü gün de dayım, Yaşar hocaya; ‘Yaşar abi, boş ver bu adam belli ki, bizi huzuruna almayacak ve görüşmeyecek, sende üzülüyorsun, üzülme kalk gidelim'' diyor. Yaşar Doğu bir hışımla yerinden kalkarak, ‘gelin benimle'' deyip bakanın odasına yanındaki şampiyonlarla beraber ''bodoslama'' dalıyor. Bakan Yaşar hocaya ;''Bu ne cüret, bu nasıl benim yanıma geliştir, sen kendini ne zannediyorsun? '' diyor .Yaşar hoca yüzü kıpkırmızı olmuş ve kaşları çatık bir şekil de- ‘Seni, seçimlerde sandıktaki reylerden çıkarıp, bu koltuğa oturttular, yarın seni o sandığa tekrar gömerler, sonra çıkar Kızılay'da gezersin seni kimse tanımaz, âmâ ben Kızılay'da 100 sene gezsem bilirler ki,ben Yaşar Doğu’yum ve bana bu ismimden dolayı, yaşadığım müddet saygı duyarlar. 

SİZ YARIN ÜNVANLARI ELİNDEN ALINACAK BAKANSANIZ,BEN ASLA ÜNVANLARININ VE RÜTBELERİNİN ELİNDEN ALINAMAYACAK OLAN BİR YAŞAR DOĞU'yum...''

diyor ve devam ediyor, ‘benim evlatlarım 2 şer kez olimpiyat şampiyonu oldular, var mı başka branşlar da sporlar da veya bu ülke de varsa söyle gidip ellerini öpeceğim, benim çocuklarıma maaş bağlansın istiyorum, kendim için bir bardak su bile istemem evlatlarım için istiyorum'' diyor ve odayı terk ediyor.


Şimdi anladınız mı ?,Yaşar Doğu niye ''çok büyük'',baba,hoca,ağabey. Onu büyük yapan unvanları ve şampiyonlukları değildi, onu büyük yapan, ADAMLIĞI, BABALIĞI, MİLLİYETÇİLİĞİ ve 1956 Melbourne olimpiyatlarına perşembe gidecek güreş kafilesini, ''Cuma namazını kılalım öyle gideriz deyip, kafileyi Cuma namazından sonra götürecek kadar da İMANLI bir BÜYÜK USTAYDI....MEKANI CENNET OLSUN...


BUGÜNKÜLERE DE DERS OLSUN


Etiketler : YAŞAR DOĞU
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri