29 Kasım 2020 Pazar
Anasayfa > SAMSUN HABER > SAMSUNLU YAZARLAR İÇİN KİTAP STANDI KURULSUN

SAMSUNLU YAZARLAR İÇİN KİTAP STANDI KURULSUN

10.08.2019 18:00 12 14 16 18 yazdır
Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Samsun’da bulunan yazar ve şairlerin eserlerinin sergilenmesinin yanısıra isteyenler için satışının da yapılabileceği bir kitap stantı kurulmasını teklif etti.
SAMSUNLU YAZARLAR İÇİN KİTAP STANDI KURULSUN

SAMSUN YAZARLAR DERNEĞİ BAŞKANI AHMET SEVEN’DEN ANLAMLI TEKLİF:


SAMSUNDA YAYINLANAN KİTAPLARIN TEŞHİRİ İÇİN KİTAP STANDI KURULSUN


Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Samsun’da bulunan yazar ve şairlerin eserlerinin sergilenmesinin yanısıra isteyenler için satışının da yapılabileceği bir kitap stantı kurulmasını teklif etti.


Bu standın Samsun’da “Maarif Hareketi” çerçevesinde başlatılan “Samsun Okuyor” projesi ile de örtüşeceğini ifade eden Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven şunları söyledi:


“Son yıllarda Samsunda şair ve yazarlarımız tarafından ciddi anlamda kitap yayını gerçekleşmektedir. Kitapları yayınlanan Samsunlu yazar ve şairlerin kitaplarının yer alacağı kitap standı için yer verilmesini talep ediyoruz. Kitaplar bir şehrin kültür envanteri ve hazineleridir. O şehirde yayınlanan kitaplar aynı zamanda şehrin kültür yüzüdür. Yalnızca Samsunda yayınlanan kitap ve dergilerin yer alacağı Kitap mimarisi ile hazırlanmış bir standın şehrimize katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Böylece hem okur-yazar dayanışması sağlanacak hem de okur kendi şehrinde yayınlanan kitap ve dergilerle buluşmuş olacaktır. Burada kitapseverler yazar ve şairlerle sohbet ve söyleşi imkânı da bulmuş olacaklardır. Böyle bir faaliyetin kitap yayınında ciddi anlamda katkısı olmasının yanısıra yazarlarımızı da teşvik etmiş olacaktır. Şehrin merkezi bir yerinde kurulacak standın teşhir anlamında şehrimize ayrıca kültürel bir zenginlik katacağını ümit ediyorum. Bununla birlikte stant şair yazar ve okurlarımız için buluşma noktası da oluşturacaktır. Yöneticilerimizin bu konuya duyarlı olacağı kanaatiyle “Samsun Kitaplığı”na giden yolun da açılacağından kuşkum yoktur.  Ziyaretçilerin ilgisini de çekeceğini düşündüğümüz standın yaz kış açık kalması şehrin kültür değerlerine karşı hassasiyetinin de bir göstergesi anlamını taşıyacaktır. Biz dernek olarak bu projeye destek vermek ve yerimizi almak için hazırız” dedi. 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri