01 Ekim 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > MUHTEŞEM BİR HAYAT HİKAYESİ

MUHTEŞEM BİR HAYAT HİKAYESİ

22.08.2019 21:47 12 14 16 18 yazdır
1889 yılında Şam’da çekilmiş gerçek bir fotoğraftır. Samir, Hristiyan bir cüce idi, onu sırtında taşıyan Muhammed ise Müslüman idi.
MUHTEŞEM BİR HAYAT HİKAYESİ

MUHTEŞEM BİR HAYAT HİKAYESİ


1889 yılında Şam’da çekilmiş gerçek bir fotoğraftır.
Samir, Hristiyan bir cüce idi, onu sırtında taşıyan Muhammed ise Müslüman idi.

Samir, Şam sokaklarında dolaşabilmek için Muhammed’e bağlıydı. Kör bir insan olan Muhammed de sokaklarda ilerlerken, çukurlara ve engellere karşı kendisini uyaracak Samir’e bağlıydı. Biri görüyor, öteki yürüyordu!

Birbirlerini tamamlıyorlardı ve hayatın acımasızlığını böylece karşılıyorlardı! Kör bir Müslüman ve sakat bir Hristiyan…

Aynı odayı paylaşıyorlar, aynı iş yerinde çalışıyorlardı. Samir, Şam’da eski şehirde kahvelerden birinde öyküler anlatıyordu… Muhammed de kahvenin yanına park ettiği arabacığında hummus satmaktaydı.

Sonra Samir vefat etti. Bu Hristiyan’ın ölümü üzerine Muhammed bir hafta süreyle odasına kapanıp ağladı… İki haftanın sonunda onu üzüntüsünden odasında tek başına ölmüş vaziyette buldular…

Din, dil, ırk gözetmeksizin, barış ve huzur içinde yaşam , Devlet-i Âli Osmaniyede mümkündü. Osmanlı gitti, bütün eski topraklarında vahşet, terör, kan, revan hiç bitmiyor . 

Ama HUZUR bitti..

Etiketler : HAYAT
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri