Sokak Hayvanları için çağrıda bulundular

Samsun'da aşırı sıcaklar, sokaklarda yaşayan sahipsiz kedi ve köpekleri samsunlulardan daha çok etkiledi. İçecek su bulamayan kedi ve köpekler, buldukları gölge yerlerde baygın gibi yatarken, hayvanseverler düzenledikleri 'Bir kap su koyun' ka

Samsun'da aşırı sıcaklar, sokaklarda yaşayan sahipsiz kedi ve köpekleri samsunlulardan daha çok etkiledi. İçecek su bulamayan kedi ve köpekler, buldukları gölge yerlerde baygın gibi yatarken, hayvanseverler düzenledikleri 'Bir kap su koyun' kampanyasıyla Samsunlular ve yerel yönetimlere çağrıda bulundu.

"Birçok belediye bu konuda tüm Türkiye'ye örnek olacak çalışmalar yapıyor. Samsunda geçen yıl dağıtılan plastik kaplar ya hurdacılar tarafından toplandı ya da kırıldı. Bizler kalıcı döküm kaplar istiyoruz. Haziran ayında havalar aşırı sıcak geçiyor. Temmuz ve ağustos ayları daha da sıcak olacak. Hayvanlar sokaklarda perişan. Bir an önce kaplar sokaklara konulmalı. Su kaplarından sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin yanı sıra kuşlar da su içiyor. Vatandaşlar da kapılarının önlerine, balkonlarına ve teraslarına mutlaka su kabı koysun. Bu bir insanlık görevidir."

 


24.06.2012 00:33
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.