Samsun MHP Kılıç etrafında kenetlendi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı seçimleri, Yüksek Seçim Kurlu tarafından (YSK) tarafından iptal edilmesi üzerine hareketli saatler yaşandı. Yapılan itirazları değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu son kararını vererek seçimlerin tekrar yapılma
"Güleroğlu aday değil! Hasan Aslan gerekirse bizde çekiliriz"

 

MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, Genel Başkanımızın bize olan inancını boşa çıkartmayacağız"

 

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı seçimleri, Yüksek Seçim Kurlu tarafından (YSK) tarafından iptal edilmesi üzerine hareketli saatler yaşandı. Yapılan itirazları değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu son kararını vererek seçimlerin tekrar yapılmasına karar verdi. Yenilenecek İl Başkanlığı seçimlerinde Recep Güleroğlu’nun aday olmayacağı söylerken, Hasan Aslan ise, kararı daha yeni öğrendik. Bizde arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz. Gerekirse bizde aday olmayabiliriz. Çekiliriz şeklinde konuştu. İl Başkanı Şaban Kılıç ise, 'Biz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye söz verdik. Bize inandığını ve güvencinin tam olduğunu grup toplantısında ve Genel Merkezde yapılan toplantıda vurguladı. Bizleri onurlandırdı. Bizlerde gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.

 

GENEL BAŞKANIMIZA SÖZ VERDİK

 

Yaşanan bu gelişmeler üzerine açıklamada bulunan Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ise,"gündemimizde seçim diye bir şey yok. Kararı öğrendik.Her şey hukuk içinde devam ediyor.Önemli olan taşların yerine oturması.Biz aynı heyecan ve şevk ile çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.Samsunluluk ruhu ile ilçelerimizde bire bir toplantılar yaptıklarına vurgu yapan Kılıç,Partimizi halkımıza anlatarak yeni başarılara imza atacağız.İnancımız Samsun'da yerel seçimlerde büyük başarıların alınması  yönünde.Partili partisiz her kesimin hakkını savunarak,adalet ve merhamet içinde yerel seçimlere çalışıyoruz dedi.MHP nin güçlendiğini ve halkımız tarafından cazibe merkezi haline geldiğini görmekten mutlu olduklarına dikkat çeken MHP İl Başkanı Şaban Kılıç,"Bayrağını,Vatanını,milletini sevenlerle her zaman yürümekten  onur duyduğum. MHP de çıtayı yükseltmek için ekip arkadaşlarımızla elimizden geleni yapacağız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Kendisinin bizleri onurlandırıcı cümleleri heyecanımızı artırmıştır. Samsunda yaşanan bu heyecanın Ankara’ya enerji verdiğini söylemiştir. Bizim seçim diye bir kaygımız yok. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Genel Başkanımıza verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için yerel seçimlere hazırlanıyoruz.". Dedi.


16.06.2012 13:17
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.