İstanbul'da trafik çilesi

Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki yol çalışması nedeniyle İstanbul trafiğinde uzun araç kuyrukları oluştu.
Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki yol çalışması nedeniyle İstanbul trafiğinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Tadilat ve bakım sebebiyle Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde 2 şeridin gece yarısından itibaren, Haliç'te de kuzey ilave köprünün saat 05.00'ten itibaren trafiğe kapatılması dolayısıyla İstanbullular haftanın ilk gününe trafikle başladı. 
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde, Avrupa'dan Anadolu yakasına geçişte köprünün 2 şeridinin kademeli olarak gece yarısı kapatılarak çalışmaların başlamasının ardından trafikte yoğunluk oluştu. Trafik, haftanın ilk gününde işe gitmek isteyen vatandaşların yola çıkması ile Avrupa'dan Anadolu yakasına geçişte daha da arttı. 
Trafik, Seyrantepe-FSM Köprüsü gişeleri arasında durma noktasına gelirken, bu güzergahta seyreden araçlardaki bazı vatandaşların sıcak nedeniyle ya da sigara içmek için araçlarından indikleri gözlendi. 
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışma nedeniyle, TEM Otoyolu'nda kilometrelerce araç kuyrukları oluştuğu görüldü.
Bakım çalışması köprünün 2 şeridinde sürdürülürken, çalışmaların duruma göre 3 şeride çıkarılması planlanıyor. 
Haliç'teki kuzey ilave köprünün ise saat 05.00'te başlayan çalışma nedeniyle, Edirnekapı-Okmeydanı istikameti yan yol kontrollü olarak trafiğe kapatıldı. 
Çalışma nedeniyle TEM Otoyolu'ndan Hasdal viyadüğüne gidişte başlayan trafiğin, Haliç Köprüsü'ne girişte daha da arttığı görüldü. 
Bu arada, bakım çalışmaları, Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerinin yanı sıra bazı güzergahlarda da trafik yoğunluğuna neden oldu. 
Öte yandan, Haliç Köprüsü bitimindeki Ayvansaray otobüs durağının yer aldığı şeridin kapalı olması dolayısıyla vatandaşlar, bariyerleri aşarak E-5 Karayolu'nda otobüs bekliyor. Karayolları ekipleri, vatandaşların otobüs beklemek üzere yola rahat ulaşması için bariyerlerin bir bölümünü kesti. 


19.06.2012 01:10
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.