Güven göleti turizm merkezi olacak

Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, doğal güzellikleri ile saklı cennet olarak bilinen Güven Göleti'ni turizm merkezi haline getireceklerini belirtti.
Güven Göleti Turizm Merkezi Olacak .Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, doğal güzellikleri ile saklı cennet olarak bilinen Güven Göleti'ni turizm merkezi haline getireceklerini belirtti.

Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, doğal güzellikleri ile saklı cennet olarak bilinen Güven Göleti'ni turizmmerkezi haline getireceklerini belirtti.

Ün, yaptığı açıklamada tarihi geçmişi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Kavak ilçesinindünyaya tanıtılması için çalıştıklarını söyledi.

Güven Baraj Göleti'nin çevresinin piknik alanı ve gezi parkurları oluşturmak için çalıştıklarını anlatan Ün, "Doğal güzellikleri ile saklı cennet olarak bilinen Güven Göleti'ni turizm merkezi haline getireceğiz. bunun fizibilite çalışmalarına başladık. Özelikle Türk güreşinin efsane isimlerinden biri olan Yaşar Doğu'nun memleketi olan ilçemizi dünyaya her yönüyle tanıtmak istiyoruz. Bu güzellikleri bir kez gören insanların bir daha buradan vazgeçeceğini düşünmüyorum. Gölette olta balıkçılığı, sandalla gezi alanları ve iskele çalışmaları yapacağız. İlçemizde gizli kalkış güzellikleri gün yüzüne çıkaracağız" diye konuştu.


02.06.2012 13:22
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.