29 Eylül 2020 Salı
Anasayfa > YEREL SEÇİM > İlkadım yeni araçlarla şov yaptı

İlkadım yeni araçlarla şov yaptı

08.03.2012 22:01 12 14 16 18 yazdır
Halka etkin ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla araç filosunu güçlendiren İlkadım Belediyesi, belediye bünyesine kattığı 13 hizmet aracını kamuoyuna ta
İlkadım yeni araçlarla şov yaptı
Halka etkin ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla araç filosunu güçlendiren İlkadım Belediyesi, belediye bünyesine kattığı 13 hizmet aracını kamuoyuna tanıttı.

Çatalarmut Mahallesi Fen İşleri Şantiyesi'nde yeni alınan hizmet araçları için kurban kesildikten sonra şehir turu yapıldı. Şantiyeden hareket eden ederek Anadolu, Zeytinlik, Hastane ve Cedit Mahalleleri, 100. Yıl Bulvarı, 56'lar, Atatürk Bulvarı güzergahlarında şehir turu atan yeni araç filosunun son durağı Cumhuriyet Meydanı oldu. Coşkulu bir kalabalığın doldurduğu Cumhuriyet Meydanı'ndaki yeni alınan araçların halka tanıtılması programına, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP İlkadım İlçe Başkanı Köksal Şimşek, İlkadım MHP Meclis Üyeleri, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, mahalle muhtarları, dernek başkanları, partililer, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Parasız hizmet yapmanın mümkün olmadığını, halktan alınan vergi payları ile hizmet yaptıklarını anlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, araç filosuna dahil ettikleri 13 yeni hizmet araçlarının İller Bankası'ndan alınan kredilerle karşılandığını söyledi.

Kendi döneminde
İlkadım Belediyesi'ne miktar ve değer olarak rekor sayıda araç kazandırdıklarını ifade eden Başkan Necattin Demirtaş, toplam maliyeti 2 milyon 647 bin TL'ye 1 adet Amman marka silindir, 1 adet kargo 3232 C sathi asfalt kaplama aracı,

1 adet Komatsu marka greyder, 2 adet Azura temizlik aracı, 4 adet
Mercedes marka sulama tankeri, 4 adet Mercedes marka damperli yük kamyonu aldıklarını kaydetti.

2010 yılında "5 yılda 25 milyon tasarruf" sloganıyla 18 adet çöp kamyonu ile 20 hizmet aracı aldıklarını hatırlatan Başkan Demirtaş, 2009-2010 yıllarını toparlanma, 2011 yılını atılım, 2012 yılını ise hizmette altın yıl olarak değerlendirdi. Mayıs ayı itibariyle yol ve asfalt çalışmalarında 120 sokağa aynı anda gireceklerini söyleyen Demirtaş, "Yol ve asfalt çalışmalarında Türkiye'ye model olacak bir çalışma içersine gireceğiz. Bu yıl özellikle yol ve kaldırım çalışmalarına büyük bir ivme kazandıracağız.

Cadde ve sokakları ile
İlkadım ilçemiz hizmette şantiyeye alanı olacak" dedi.

2012 yılı itibariyle Fen İşleri Müdürlüğü'nün yatırım bütçesinin 37 milyon lira olduğuna dikkat çeken
Demirtaş, şöyle konuştu: "Göreve başladığım 2009 yılında belediyemizin genel bütçesi 40 milyon liraydı. 2012 yılı bütçesinde sadece Fen İşleri Müdürlüğümüzün yatırım bütçesi 37 milyon liradır. Yani 2012 yılında 20 milyon liranın üzerinde asfalt ve yol çalışması yapacağız."

Konuşmanın ardından Başkan
Demirtaş, yeni alınan araçlara binerek deneme sürüşü yaptı.
Kategorinin Diğer Haberleri