04 Ağustos 2020 Salı
Anasayfa > YEREL SEÇİM > Halk patron biz çalışanız

Halk patron biz çalışanız

25.05.2012 16:11 12 14 16 18 yazdır
Yerel yönetimlerin halkın vergileriyle ayakta durduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş , ” Halk bu paraların nerelere harcandığını sorgulamalı. Biz çalışanız, Halk patron. “ dedi
Halk patron biz çalışanız

Yerel yönetimlerin halkın vergileriyle ayakta durduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş , ”  Halk bu paraların nerelere harcandığını sorgulamalı. Biz çalışanız, Halk patron. “ dedi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım Kültür Merkezi bayan kursiyerlerinin davet edildiği birlik ve beraberlik yemeğine katıldı. Acem Tekkesi’nde gerçekleşen programa iştirak eden Başkan Necattin Demirtaş, bayan kursiyerlere belediye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Belediyelerin halktan toplanan vergiler sayesinde hizmet yaptığını söyleyen Başkan Demirtaş, halkın yapılan hizmetleri sorgulaması gerektiğinin altını çizdi. İlçede yaşayanların ödedikleri vergilerin önemli gelir kaynağı olduğunu kaydeden Demirtaş, ” Kasamızdaki gelirin kaynağını ilçemizde yaşayan vatandaşlar oluşturuyor. Çevre ve temizlik vergisi, bina vergisi, bina yapanlar için bina harçları, işyeri açanlar için işyeri ruhsat harcı, kurallara uymayanlar için birtakım cezalar yerel yönetimlerin gelir kaynağını oluşturuyor. Vatandaşların ödedikleri bu paraların nerelerde ne şekilde harcandığını sorgulaması gerekiyor. Bu manada biz çalışan, vatandaş ise patron vazifesi görüyor.  ” dedi.

 Halktan alınan vergilerin yüzde 5’lik bir diğer diliminin  merkez hükümetten belediyelere, yüzde 95’lik kısmının  ise merkezi hükümette kaldığını dile getiren Başkan Demirtaş,  ” Düzenli vergi ödeyen halk ülkesine katkı sağlıyor. Bu paralar sayesinde bizler ayakta duruyoruz. Gereksiz harcamalara dur denilebilmesi için, vatandaşların ödedikleri vergilerin nerelerde kullanıldığını sorgulaması gerekir. Böylelikle gereksiz harcamaların önüne geçilebilir. " diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri