01 Ekim 2020 Perşembe
Anasayfa > YEREL SEÇİM > Demirtaş Uçan kuşa borçları vardı biz ödedik

Demirtaş Uçan kuşa borçları vardı biz ödedik

13.03.2012 22:30 12 14 16 18 yazdır
40 trilyon bütçesi olan bir belediyeyi 80 trilyon borcu ile devraldıklarını kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, ” Negatif durumdaki belediyeyi pozitif yaptık. Belediyenin itibarını geri getirdik. “dedi.
Demirtaş Uçan kuşa borçları vardı biz ödedik
40 trilyon bütçesi olan bir belediyeyi 80 trilyon borcu ile devraldıklarını kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, ” Negatif durumdaki belediyeyi pozitif yaptık. Belediyenin itibarını geri getirdik. “dedi.

Bayan kursiyerlerle Acem Tekkesi’nde bir araya gelen Başkan Necattin Demirtaş, katılımcıları belediye çalışmaları hakkında bilgilendirdi. 2009 yerel seçim sonrası 40 trilyon bütçeye sahip belediyeyi 80 trilyon borç ile devraldıklarını hatırlatan Başkan Demirtaş, ”  Belediyeyi devraldığımızda uçan kuşa borç vardı. Üç yıllık süreçte negatif durumda aldığımız belediyeyi pozitife çıkardık. Belediyenin itibarını geri kazandırdık. “ ifadesini kullandı.

YÜZDE 300 GELİR

Demirtaş, ” Yeşilkent, Gazi ve İlkadım Belediyeleri’nin birleşiminin ardından emlak vergilerindeki tutarsızlığı değiştirerek tek bir oranda eşitledik. Bu bize büyük fayda sağladı. Belediyemiz yüzde 300’lük bir gelire sahip oldu. ” dedi.

Belediyelerin, halkın ödediği vergilerle ayakta durduğunu, halkın parasını iyi hizmetlerde kullanmak gerektiğini dile getiren Necattin Demirtaş, ” Özellikle seçim yaklaşırken belediyeler oy toplamak için vatandaşın parası ile vatandaşa yardım dağıtıyor. Yani halkın parasını halka silah olarak kullanıyor. Halk bu davranışı anlamalı ve sorgulamalı. Bu davranış bizlere yakışmaz. Bir bakıma halkın vebali altına giriyorsunuz. ” açıklamasında bulundu.

HİLALKART İLE KADEMELİ YARDIM

Milliyetçi Hareket Partisi’nin ( MHP) projelerinden birisi olan Hilal Kart uygulamasına geçtiklerini, bu sistemle birlikte ihtiyaç sahiplerine kademeli olarak yardım dağıttıklarını açıklayan Başkan Demirtaş, ” Hilal Kart ile ihtiyaç sahiplerini dört kategoride belirleyerek ihtiyacı en fazla olan vatandaşlara 200 TL’den başlayarak en az 50 TL olmak kaydı ile kredi kartı sistemiyle yardım yapıyoruz. Göstere göstere yardım yapmayarak vatandaşların onurunu kırmıyoruz. Yardım alan vatandaşlar, anlaşmalı bankamızın kartı ile anlaşmalı yerlerden rahatça alışveriş yapabiliyorlar. ” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri