29 Eylül 2020 Salı
Anasayfa > YEREL SEÇİM > Demirtaş: Hedefimiz modern şehirleşme

Demirtaş: Hedefimiz modern şehirleşme

12.03.2012 01:07 12 14 16 18 yazdır
Kavak Dernekleri Federasyonu (KADEF) binasında sabah kahvaltısında, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı misafir etti.
Demirtaş: Hedefimiz  modern şehirleşme
Kavak Dernekleri Federasyonu (KADEF) binasında sabah kahvaltısında, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı misafir eden Atayurt Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve köy halkı Başkan Demirtaşla bir araya geldi.

KADEF lokalinde gerçekleşen kahvaltıya İlkadım Belediye Başkanı Necattin Dmirtaş ,KADEF  Başkanı Yılmaz Karagöz, ,Atakum Kavaklılar Derneği Başkanı Avukat Altan Sökmen ,Avukat İlhan Ayrancı, Belediye Meclis Üyesi Bahri Çakır, Atayurt Köyü Muhtarı Şerif Ayrancı, Dernek Başkanı  Sedat Güngör, üyeler ve köy halkı katıldı.

-DEMİRTAŞ’A TEŞEKKÜR

Kahvaltının açılış konuşmasını yapan Atayurt Köyü Muhtarı Şerif Ayrancı ‘’1993 yılında kurduğumuz derneğimizin samsun ilkadım ilçesinde 68 hanesini burada tek çatı altında kaynaşma kahvaltısında görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu davetimize bize nezaketen göstermiş olduğu ilgi ve alakadan ötürü derneğim ve köylülerim adına huzurunuz’da Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum’’ dedi.

-KARAGÖZ DERNKELER ÇOK BÜYÜK HİZMETLER YAPMAKTADIR

KADEF Başkanı Op.Dr.Yılmaz Karagöz’’ Memleket özlemimizi, köy hasretimizi gidermek adına bir araya gelip anene ve örflerimizi ileriye götürmekten zevk alacağımız derneklerimizi kurduk. Dernekler köylere çok büyük hizmetler yapmaktadır. Kurucu  15 derneğimiz ile şuanda 60 derneği bir arada tutan Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) kurduk’’ dedi.

-DEMİRTAŞ AL BENİSİ YÜKSEK SİTE TARZINDA BİNALAR YAPACAĞIZ

Kahvaltıda sözü alan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Kentin çağdaş modern görünüme kavuşmasında kaçak yapıyı önlemek adına Kentsel Dönüşüm projesi çerçevesinde halkımızı mağdur etmeden gerekirse tek tek pazarlık yaparak ister para karşılığı isterse  kat sayısı olarak gecekondu sahiplerinin inşaat değerlerini esas almak kaydıyla yapılan harcamaların bugünkü şartlara taşıyarak  yapacak olacağımız konutlarda metrekarelerini eşleştirerek sistem dahilinden yararlandıracağız. Bu porjenin hayata geçmesi için yüz kişiden en az 51 kişinin kabul görmesi gerekiyor. Eğer biz bu projeyi belediye olarak yapmazsak buralar terk edilmiş harabe yerleşim yerine dönüşecek. Azıcık durumu iyi olan site tarzında binaları tercih ediyor. Hastanebaşı, Kökçüoğlu, Anadolu, Kadıköy, Reşadiye ve Fatih Mahalleri şehrin çanağı durumunda. İlkadım İlçesinde şehrin en güzel yerlerine belediye olarak halkımıza site tarzında güvenlikli, havuzlu , albenisi yüksek binalar yapmak istiyoruz şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri