13 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İMAMLARA HATIRLATMALAR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İMAMLARA HATIRLATMALAR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İMAMLARA HATIRLATMALAR

04.10.2018 23:42 12 14 16 18 yazdır
Eskiden mahallelerde halkın en çok güvendiği kimlerdir diye sorduğumuzda imamdır derlerdi. Gönüllerin fatihi olmanız için bunu söylüyorum. Cuma hutbelerinde günde beş vakit namazlarımızda.

Din görevlileri buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman'da 7 askerin şehit olmasıyla ilgili ''Terörle mücadelemizi aksatmadan sürdürüyoruz, sürdüreceğiz şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız.'' dedi. Erdoğan ayrıca imamlara sosyal medyayla ilgili uyarılarda bulundu.


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte din görevlilerine hitap etti. Bugün Batman'da 7 askerin şehit olmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, ''Terörle mücadelemizi aksatmadan sürdürüyoruz, sürdüreceğiz şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız. Diyanet personelimizin kendilerini sosyal medyanın girdabına kaptırmamaları gerekiyor.'' dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları...


- 140 bin kişilik bir ordu. Bu asla hafife alınamaz. Acaba biz inancımızı bu ülkede yaşamak ve yaşatmakta niye başarılı değiliz sorusunu kendimize sormamız lazım gerektiğini düşünüyorum. Bir yerde eksiğimiz var. Beklediğimiz neticeyi alamıyoruz. Öyleyse daha fazla çalışmamız lazım

- Eskiden mahallelerde halkın en çok güvendiği kimlerdir diye sorduğumuzda imamdır derlerdi. Gönüllerin fatihi olmanız için bunu söylüyorum. Cuma hutbelerinde günde beş vakit namazlarımızda. Bunun üzerinde düşünmemiz lazım. Arkamda neden az insan var diye sorgulamamız lazım.


- Rahmetli babam her akşam camiye gönderirdi. Yanlış yaparsam babam hakkımdan gelirdi. Gitmem gerekirdi. Ailelerle münasebetini sıcak tutmalıyız. Hanım hocalarım mahallelerin anneleriyle ilişkilerini geliştirmeli.


CAMİLERİN KAPILARI AÇIK OLMALI


- Camilerimizin kapısı namaz dışında kapatılmalı mı kapatılmamalı mı? Bu soruyu kendimize sormalıyız. Bütün camilerin kapılarının açık olması gerekir. Çünkü bu milletin er geç sığınacağı en önemli yer camilerimizdir. Bunu sevdirmemiz başarmamız onlar da sizin göreviniz. Biz de üzerimize düşeni yapacağız.


ÇİRKİN GELENEKLER DEVAM EDİYOR


- Almanya'daki konuşmamda kadınlar camiye gelmelidir diye orada değindim bugün de Türkiye'de üst düzey yönetici hanımefendi bundan çok mutlu olduğunu Anadolu'da cenaze sebebiyle bir merasime katıldım bizi camiye sokmadılar dedi. Ben bayan arkadaşlarla beraber caminin dışında bir yerde birlikte namaza iştirak ettik dedi. Çok ilginçtir. Hala bu çirkin geleneklerle bunları İslam diye gösteren zihniyetler var. Bizim bunlardan kurtulmamız lazım.


CAMİLERİN AHIRLARA ÇEVRİLDİĞİ SÜREÇLERİ YAŞADIK


- Allah ve ahlak demenin yasak olduğu dönemlerde insanlarımıza dinini anlatan özveri abidelerine çok büyük vefa borcumuz var. Güçlü bir iktidar partisi olmamıza rağmen kapatılmayla karşı karşıya kaldı. Gerekçesi neydi irtica. Bunları yaşadık. Camilerimizin ahıra çevrildiği satıldığı süreçlere şahit olduk. Camilerin ahırlara çevrildiği belgeleri elimizde var. 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri