17 Ocak 2021 Pazar
Anasayfa > SİYASET > CHP yi işte böyleleri bitiriyor

CHP yi işte böyleleri bitiriyor

27.05.2012 11:47 12 14 16 18 yazdır
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka,Başbakan ‘vajina` bekçiliğini bıraksın” yanıtını verdi. Bu kelime söyleyenin ahlakını ortaya koydu.
CHP yi işte böyleleri bitiriyor
 CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın “kürtaj” ve “sezaryen” ile ilgili sözlerine, “Başbakan`ın açıklamasını son derece hazin buluyorum. Başbakan`ın kadının bedeni üzerinden siyaset yapmayı bırakması gerekiyor, özetle diyorum ki Başbakan ‘vajina` bekçiliğini bıraksın” yanıtını verdi.
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın “kürtaj” ve “sezaryen” ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Nazlıaka, şöyle dedi:

“Başbakan`ın açıklamasını son derece hazin buluyorum. Başbakan önce 3 çocuk önerisinde bulundu kadınlara arkasından bunu 5 çocuğa çıkardı. Arkasından kürtaj ile ilgili böyle bir açıklama yaptı. Avrupa ülkeleri içerisinde kürtajın yasak olduğu tek ülke Malta`dır. Başbakan Türkiye`yi bir yandan Dünyanın 16., 17. büyük ekonomisiyiz diye övünüyor ama öte yandan Türkiye`yi Malta`yla aynı kategoriye sokuyor. Ayrıca Başbakan`ın kadının bedeni üzerinden siyaset yapmayı bırakması gerekiyor, özetle diyorum ki Başbakan vajina bekçiliğini bıraksın.
Totaliter rejim insanların özel hayatına müdahale etme noktasına getirmiştir Türkiye`yi. Başbakan kadınların özel tercihleriyle uğraşmayı bırakıp ülkeyi yönetsin.”
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri