22 Ekim 2018 Pazartesi
Anasayfa > YAŞAR DOĞU > Çarşamba'da Yaşar Doğu ve Türk Güreşi Anlatıldı

Çarşamba'da Yaşar Doğu ve Türk Güreşi Anlatıldı

05.05.2017 18:41 12 14 16 18 yazdır
Maarif Hareketi kapsamında Çarşamba Endüstri Meslek Lisesinde Türk Güreşinin Efsane isimlerinden Koca Yusuf ve Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu'nun hayatı anlatıldı.
Çarşamba'da Yaşar Doğu ve Türk Güreşi Anlatıldı
Maarif Hareketi kapsamında Çarşamba Endüstri Meslek Lisesinde Türk Güreşinin Efsane isimlerinden Koca Yusuf  ve Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu'nun hayatı anlatıldı.

Çarşamba protokolü ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşen programda Çarşamba ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hacı Uçar'ın yaptığı açılış konuşmasından sonra Çarşamba Güreş Kulübünde derece yapmış öğrenciler gösteri sundu. 

Programda Arş. Yazar Ahmet Seven  Türk Güreşinden dünden bugüne kesitler sunarak Türk Güreşinin Sembolü Yaşar Doğu'nun hayatını anlattı. Seven Yaşar Doğuyla birlikte Türk Güreşinin yeni bir döneme girildiğini ve Türk Güreşinin dirilişe geçtiğini ifade etti. Seven konuşmasında Yaşar Doğu'nun  milletimizin fertlerine örnek olacak bir hayatı olduğunu da anlattı. 

Programda Çarşamba ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Hacı Uçar Güreş'te başarılı olan öğrencilere ve Arş. Yazar Ahmet Seven'e birer plaket takdim etti. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri