08 Temmuz 2020 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > BELEDİYELER KİRALIK MAKAM ARAÇLARINI DEVREDİYOR

BELEDİYELER KİRALIK MAKAM ARAÇLARINI DEVREDİYOR

12.06.2019 15:00 12 14 16 18 yazdır
İzmit Belediyesi’nde kiralık makam araçları iade edildi. İzmit Belediyesi’nin ayda ortalama 50 bin lira tasarruf edeceği kaydedildi.
BELEDİYELER KİRALIK MAKAM ARAÇLARINI DEVREDİYOR
BELEDİYELER KİRALIK MAKAM ARAÇLARINI DEVREDİYOR


SAMSUNLU BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖRNEK OLSUN


İzmit Belediyesi’nde kiralık makam araçları iade edildi. İzmit Belediyesi’nin ayda ortalama 50 bin lira tasarruf edeceği kaydedildi. 


Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit Belediye Başkanı seçilmesinin ardından başlatılan tasarruf tedbirleri kapsamında eski başkan Nevzat Doğan döneminde başkan yardımcıları, Özel Kalem Müdürü ve meclis üyesi Mehmet Çetin’in kullandığı 7 makam aracıyla Süper Hizmet Masası’nda kullanılan 2 kango firmaya iade edildi. Makam araçlarının iade edilmesiyle birlikte kira ve yakıt dahil İzmit Belediyesi’nin ayda ortalama 50 bin lira tasarruf edeceği kaydedildi.

 HEPİMİZİN CEBİNDEN ÇIKAN PARA  

Başkan Hürriyet, belediyede boşa harcanana her kuruşun hepimizin cebinden çıktığını, harcanan her kuruşun yetim hakkı olduğunu belirterek “İzmit Belediye Başkanlığı görevine başladığım ilk günden itibaren öncelikli olarak gereksiz harcamaların önüne geçmek için düğmeye bastık.  Boşa yapılan harcamaların içerisinde sayısı gereğinden çok fazla olan makam araçları yer alıyordu. İlk işimiz geçmiş dönem belediye başkanı için kiralanan makam aracını  iade etmek oldu.  Millet vekilliğimden beri kendi şahsi aracımı kullanıyorum.  

ALLAH KORKUSUYLA HİZMET EDİYORUZ

Belediye başkan yardımcıları, koordinatöreler için kiralanan ve mesai dışında da kendi şahsi araçlarıymış gibi kullanılan makam araçlarını iade ettik. Bundan sonra başkan yardımcılarımız dahil tüm müdürlükler ihtiyaçlarını havuzdaki araçlardan sağlayacak.  Biz Allah korkusuyla hizmet ediyoruz,  hiçbir vatandaşımızın kuruşunu boşa harcamaktan korkuyoruz.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri