26 Ekim 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Aslan Karanfil ; Başım dik alnım temiz

Aslan Karanfil ; Başım dik alnım temiz

11.05.2012 14:51 12 14 16 18 yazdır
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevine getirilen Aslan Karanfil, "Başım Akdağ kadar dik, alnım Akdağ'daki kar kadar beyaz" dedi.
Aslan Karanfil ; Başım dik alnım temiz
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevine getirilen Aslan Karanfil, "Başım Akdağ kadar dik, alnım Akdağ'daki kar kadar beyaz" dedi.

Samsun'da 2005 yılından buyana İl Özel İdarisi Genel sekreteri olarak görev yapan Aslan Karanfil, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi. Pazartesi günü Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndaki görevine başlayacak olan Aslan Karanfil, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Duygusal bir konuşma yapan Aslan Karanfil, "Samsun'da ortak akıl ile iş yapmaya gayret ettik. Samsun, kurumlarıyla, birimleriyle, kişileriyle kavga etmeye müsait bir şehir. Biz genelde o kavganın hiç tarafı olmadan Samsun'un tüm taraflarını hiçbir ayrım gözetmeksizin beraber yan yana getirmeye, şemsiye kurum olmaya çalıştık. Samsun adına iyi şeylerin hayalini gören herkesle aynı noktada olmaya çalıştık. Bu konuda çoğu zaman kendimizden verdik. Bizim kararnamemizin altında sayın Bakanımızın, Başbakanımızın ve Cumhurbaşkanımızın imzası var. Bu imzaların olduğu yerde bizim aldığımız devlet terbiyesine göre emir baş üstünedir. Aldığımız devlet terbiyesi 2005 yılında buraya gelirken de böyleydi, şimdi de böyle. Biz görev adamıyız, beynimizin arkasında hesabımız olmaz bizim. Hesap kitap yapan insanların hesaplarının çok tutmadığını bilirim ben diye konuştu.

"Çok ağır eleştiriler almışızdır, sağımıza tokat yemişizdir, solumuzu çevirmişizdir. Samsun adına, hayrına olacak şeylerde enaniyet yapmadık, kapris yapmadık, yapmayacağız. Samsun'da çok güzel şeyler oluyor, insanların bunca kavgalı ortamına rağmen. Birde böyle olmasa Samsun'un varacağı noktayı düşünemiyorum. Samsun İl Özel İdaresi'nde hiçbir kimse parasal konularda bilerek bir yanlış yapıldığını söyleyemez. Samsun'da ihalelerini canlı yayın altında yapan başka bir kamu idaresi var mı? Samsun İl Özel İdaresi'nin ihalelerine 25-30 kişi katılıyor. Biliniyor ki, bizde hile, hurda olmaz. Bilerek bir yanlış olmaz, bilmeden yaptığımız bir yanlış olursa anında döneriz. Nefis ve enaniyet yapmayız. Hiç kimseye kişisel husumetim almadı" şeklinde konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri