14 Aralık 2018 Cuma
Anasayfa > SAMSUN HABER > Ahmet Seven'den Her Mahalleye Bir Çeşme Teklifi

Ahmet Seven'den Her Mahalleye Bir Çeşme Teklifi

26.12.2017 20:26 12 14 16 18 yazdır
Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven şehirleşmeyle birlikte kaybolan sokak ve mahalle çeşmelerinin yeniden hayat bulması gerektiğini ifade ederek Yerel Yöneticilerimize her mahalleye bir sokak çeşmesi yapmaları teklifinde bulunuyoruz dedi.
Ahmet Seven'den Her Mahalleye Bir Çeşme Teklifi
 Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven şehirleşmeyle birlikte kaybolan sokak ve mahalle çeşmelerinin yeniden hayat bulması gerektiğini ifade ederek Yerel Yöneticilerimize her mahalleye bir sokak çeşmesi yapmaları teklifinde bulunuyoruz dedi.

Suyunu hayat kaynağı çeşmenin ise medeniyetin göstergesi olduğunu söyleyen Seven; " Su yalnızca insanlara ait olan bir varlık değildir. Onda gökteki kuşun yerdeki karıncanın kedinin köpeğin velhasıl bizimle birlikte yaşayan tüm canlıların hakkı vardır. İnsanlar şehirleştikçe suları da evlerine taşıdılar. sokaklarımız çeşmesiz kaldı. Suya ihtiyacı olanlar unutuldu. Bu bir lütuf değil sosyal haktır. Bu hakkı sahiplerine iade etmek durumundayız. Sokaklarımızda özellikle sokak hayvanları susuzluk çekmektedir. Yapılacak çeşmeler mutlak surette oluklu yani havuzlu olmalı hayvanlara da cevap verecek nitelikte olmalıdır. Müsaade edildiği ve projesi çizildiği takdirde onlarca hayırsever vatandaşımız çeşme yaptırmak için talepte bulunacaktır. Bu projenin deneyimi birçok şehrimiz ve ilçemizde mevcuttur. Samsun gibi bir şehirde çeşmelerin olmayışı ciddi bir eksikliktir. Samsun Yazarlar derneği olarak böyle bir projenin en kısa zamanda uygulanması için belediyelerimize teklif ediyoruz. Bu teklifimize olumlu şekilde cevap verileceği kanaatindeyim" diyerek konuştu.    


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri